Pakistan: sześciu zabitych w samobójczych zamachach

Pakistan: sześciu zabitych w samobójczych zamachach
(fot. PAP/EPA/JAMAL TARAQAI)
PAP / sz

Co najmniej sześciu policjantów zginęło, a 15 zostało rannych we wtorek w trzech rebelianckich atakach samobójczych w okolicy Kwety, stolicy prowincji Beludżystan w południowo-zachodnim Pakistanie - poinformowały lokalne władze.

Minister spraw wewnętrznych Beludżystanu powiedział, że pierwszy zamachowiec samobójca wysadził się w pobliżu paramilitarnego punktu kontrolnego Frontier Corps, poza miastem Kweta, po tym gdy został zauważony przez strażników. Chwilę później w tym samym miejscu drugi z zamachowców otworzył ogień z karabinu w kierunku policjantów, raniąc ośmiu z nich, po czym został zastrzelony. Trzeci atak miał miejsce na drodze do lotniska, gdy zamachowiec jadąc motorem uderzył w policyjną ciężarówkę. Wówczas zginęło co najmniej sześciu policjantów.

W Kwecie, stolicy niespokojnej prowincji Beludżystan, działają zarówno zbrojne organizacje separatystyczne, jak i talibowie i dżihadyści. Beludżystan jest ważnym elementem w gospodarczym korytarzu energetycznym i infrastrukturalnym, który Chiny zamierzają zbudować w ramach globalnej inicjatywy Pasa i Szlaku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pakistan: sześciu zabitych w samobójczych zamachach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.