Pakistan: w powodziach zginęło ok. 80 osób

Pakistan: w powodziach zginęło ok. 80 osób
(fot. EPA/ZAHID HUSSEIN)
PAP / psd

Co najmniej 78 osób zginęło, a 68 zostało rannych w ciągu trzech ostatnich dni w powodziach spowodowanych ulewnymi deszczami w Pakistanie - poinformowały w poniedziałek krajowe służby ds. kryzysowych.

Intensywne opady spowodowały nagłą powódź i zniszczenie 1 600 domów - poinformował rzecznik krajowych służb zarządzania katastrofami naturalnymi Irshad Bhatti.

Zastrzegł, że bilans ofiar może jeszcze wzrosnąć. Jak dodał, główną przyczyną śmierci ofiar powodzi było zawalenie się domów.

Najbardziej dotknięta została leżąca przy granicy z Afganistanem prowincja Chajber Pasztunchwa; zginęły tam 32 osoby, w tym ośmioro członków jednej rodziny, uchodźców z Afganistanu.

DEON.PL POLECA

31 osób poniosło śmierć w administrowanym przez Pakistan Kaszmirze na północnym wschodzie kraju. Powódź nawiedziła również prowincje centralne takie jak Pendżab oraz Sindh na południowym wschodzie i Beludżystan i południowym zachodzie.

W Pendżabie na terenach objętych powodzią rozmieszczono wojsko. Meteorolodzy przewidują jeszcze dwa dni intensywnych deszczy w prowincjach Sindh i Beludżystanie.

Latem 2010 roku Pakistan nawiedziła jedna z największych powodzi w historii; żywioł dotknął 21 milionów ludzi, a szkody opiewały na 10 miliardów dolarów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pakistan: w powodziach zginęło ok. 80 osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.