Parlament Europejski w rezolucji wzywa polski rząd, by potępił Marsz Niepodległości

Parlament Europejski w rezolucji wzywa polski rząd, by potępił Marsz Niepodległości
(fot. shutterstock.com)
2 lata temu
PAP / ml

W uchwalonej przez Parlament Europejski rezolucji dotyczącej Polski znalazł się zapis, w którym PE "apeluje do rządu polskiego o zdecydowane potępienie ksenofobicznego i faszystowskiego" Marszu Niepodległości, który odbył się w Warszawie 11 listopada 2017 r.

Zapis został przegłosowany jako poprawka do projektu rezolucji, pod którą podpisały się największe ugrupowania (Europejska Partia Ludowa, Postępowy Sojusz Socjalistów i Demokratów oraz Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy).

PE apeluje w nim "do rządu polskiego o podjęcie stosownych działań w związku z ksenofobicznym i faszystowskim marszem, który miał miejsce w Warszawie w sobotę 11 listopada 2017 r., oraz o zdecydowane potępienie tego marszu".

Rezolucja wzywa polski rząd do przestrzegania postanowień dotyczących praworządności i praw podstawowych, zapisanych w traktatach. Europosłowie zainicjowali też własną procedurę zmierzającą do uruchomienia wobec Polski art. 7 traktatu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Parlament Europejski w rezolucji wzywa polski rząd, by potępił Marsz Niepodległości
Komentarze (16)
MR
Maciej Roszkowski
16 listopada 2017, 18:18
Aktywiśći i sprawcy zadymy już namierzeni przez policję. Panie Ministrze Sprawiedliwości - co teraz?
ZK
Zbigniew Krawacki
16 listopada 2017, 10:31
Uwzględniając, że 92% deputowanych do Europarlamentu nie wzięłu udziału w głosowanu, rezolucja nadaje się nejwyżej na rozpałkę do kominka.
16 listopada 2017, 11:57
Czy aby Pan nie odleciał za bardzo? Liczba posłów w Parlamencie Europejskim to 751. Głosowało 661 parlamentarzystów. Może w TVPiS podawli, że 661 z 751 to 8% ale proszę nie przywiązywać do tego wagi, bo 661 z 751 to 88% głosujących.  Ale w świecie myślkących inaczej pewnie to co napisalem jest kłamstwem.  Tymczasem prawda Was wyzwoli.
WDR .
WDR .
16 listopada 2017, 00:18
Kto rozwinął transparenty na marszu? Grupa której poglądy to antyklerykalizm, antysemityzm, czystość słowiańskiej i aryjskiej rasy, walka z Kościołem katolickim, kultywowanie pogańskich zwyczajów i symboli. Mam nadzieje, że władze wiedzą co teraz zrobić z tymi pogańskimi antyklerykałami spod kremlowskiej gwiazdy i zrobią pokazówkę na pół Europy. Nawet reforma SN i KRS nie jest do tego potrzebna, bo który sędzia odważy się ich nie skazać? Do dzieła!
15 listopada 2017, 22:15
Zaledwie dwa lata zajęlo Kaczyńskiemu zdegradowanie Polski z powrotem do Europy Wschodniej. Polacy ponad 25 lat ciężko pracowali, aby wciągnąć nasz kraj do demokratycznej Europy, a Kaczyński wszystko to zniszczył i na wszystko napluł. Nikt tak nienawidzi Polski i nie gardzi Polakami jak Kaczyński ze swoją sitwą.
15 listopada 2017, 19:58
Prezesik i jego ciemnogrodzcy wyborcy myślą, że nikt w Europie nie zna prawdy i nie wie że prawo w Polsce jest łamane. I nagle zdziwienie, że ludzie widzą co podła zmiana wyrabia w  Polsce. ojej i co teraz. Chyba Szydło znowu wygra 1:27.
MarzenaD Kowalska
MarzenaD Kowalska
15 listopada 2017, 20:08
Raczej ciężko zapracowali na większość konstytucyjną rządzącej partii w przyszłych wyborach. 
15 listopada 2017, 21:12
Pewnie z Pani punktu widzenia tak. Kupują wyborców za 500+ pozwalają faszystom na przemarsze przez misto z hasłami pełnymi nienawiście, straszą uchodźcami, straszą inteligencję, to dzięki nim elita brzmi pejoratywnie, sieją rasizm, łamią konstytucję, zniszczyli TK, niszczą sądy, prokuratury przestały być niezależne, prześladują niezależnych dziennikarzy, z TVP zrobili maszynkę propagandową większą niż za PRL, rozdzielają stanowiska między lojalnych przyjaciół, rodzinę, kochanków, Niedługo zmienią ustawę wyborczą. Głosy będzą liczyć na Nowogrodzkiej, albo przez prokuratorów Ziobry ... ale tylko tych nominowanych przez niego. Niszczą sztukę, kulturę, za to dofinasują kościół, rydzyka. I sączą nienawiścć. Szkalują ludzi. np. Macierewicz powinien siedzierstwa i oskarżenia. Miały być wybuchy w smoleńsku a brzoza nie była przeszkodą. I przez siedem lat nie potrafi czegokolwiek udowodnić. 
MarzenaD Kowalska
MarzenaD Kowalska
15 listopada 2017, 22:36
Wyjdzie Pan może poza narrację GW i TVN- wiem, latami całymi tam byłam, nawet ( o matko, na PO i PBK głosowałam). 
15 listopada 2017, 23:34
Wie Pani, widze co się dzieje w kraju. Dostrzegam chamstwo i niewyobrażalną arogancje władzy. Dzielenie Polski i Polaków, szczucie na siebie nawzajem. I Pani może sie wydawać, że jest inaczej w tym wzgkędzie. Ale już fakt łamania prawa, w tym Konstytucji nie podlega ocenie ... po prostu zaistniał i brną dalej. A łamanie prawa to przestępstwo przypominam i z pewnością zostana wyciągniete konsekwencje.
WDR .
WDR .
15 listopada 2017, 16:34
PO debacie w PE nasuwa się jeden wniosek: dziś powiedzieć "członek PO" to tak jakby powiedzieć "ty [autocenzura]".
15 listopada 2017, 21:51
No napisz proszę.. nie jestem członkiem PO (i nigdy nie byłem) aczkolwiek w pełni utożsamiam się z rezolucją PE. Więc nie krępuj się i napisz. Napisz jeszcze przedtem - MERYTORYCZNE odniesienie się do zarzutów w rezolucji (i nie powtarzaj przekazu z Nowogrodzkiej). I tak zapytam jeszcze w nawiązaniu do Twojego awatara - 11 listopada również utożsamiałeś się z białą siłą i białą Europą? jak nacjonaliści i faszyści, przepraszam prawdziwi patrioci?
WDR .
WDR .
15 listopada 2017, 22:41
Zastanówmy się... Biała siła w Europie czyli: Donald Tusk, Jean Claude Juncker, Guy Verhofstadt, Ryszard Petru, Grzegorz Scheytna, Mateusz Kijowski, ten gościu z KOD co handlował kobietami, Janusz Lewandowski, Michał Boni, Danuta Huebner, Danuta Jazłowiecka, Barbara Kudrycka, Julia Pitera, Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein itd. itp. Nie, nie utożsamiam się z białą siłą w Europie. Jest Twoja. Na zawsze.
Trzeźwym okiem
Trzeźwym okiem
15 listopada 2017, 23:23
Zastanów się raz jeszcze i odpowiedz koledze nie odwracając kota ogonem.
WDR .
WDR .
16 listopada 2017, 00:11
To nie jest mój kolega, ale... może Ty dasz przykład jak się odpowiada wprost. Poniżej poglądy grupy (pewnie sponsorowanej przez kacapów), która rozwinęła transparenty na marszu. Które odrzucasz, a które nie? > antyklerykalizm > antysemityzm > czystość słowiańskiej i aryjskiej rasy > walka z Kościołem katolickim > kultywowanie pogańskich zwyczajów i symboli
15 listopada 2017, 15:35
Degradacja Polski pod rządami Kaczyńskiego postępuje. Rząd i elita się wyżywią i urządzą, ale cenę zapłacimy my, zwykli Polacy.

Skomentuj artykuł

Parlament Europejski w rezolucji wzywa polski rząd, by potępił Marsz Niepodległości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.