Pasażerowie udaremnili porwanie samolotu

Pasażerowie udaremnili porwanie samolotu
(fot. EPA/SALIH ZEKI FAZLIOGLU)
10 lat temu
Reuters / tvn24 / apio

Policja na lotnisku w Stambule ujęła Turka, który chciał porwać samolot lecący z Oslo i zmusić go do zawrócenia. Miał atrapę bomby, a gdy funkcjonariusze weszli do środka, ujrzeli go leżącego pod jednym z pasażerów. To sami pasażerowie obezwładnili bowiem mężczyznę. Motywy jego działania nie są znane.

Jak podaje turecka agencja prasowa Dogan, mężczyzna w trakcie lotu chciał dostać się do kabiny pilotów. Krzyczał "mam bombę". Piloci usłyszeli zamieszanie i zawiadomili obsługę lotniska im. Ataturka w Stambule. Na miejscu czekała już policja.

- Siedziałam z przodu i na tyle samolotu usłyszałam jakieś głosy i szmery na ok. pół godziny przed lądowaniem - relacjonowała Lelya Kilic, jedna z 59 pasażerów. - Potem odwróciłam się i zobaczyłam bójkę pomiędzy pasażerami i mężczyzną w masce. W ręku miał coś, co przypominało radio - dodała.

Jak podaje Dogan, gdy policja weszła do środka samolotu zastała jednego z pasażerów jak leżał na porywaczu i przytrzymywał go. Jak podała norweska telewizja TV2, powołując się na jednego ze świadków, porywacz nagle wstał, założył maskę i zaczął grozić, że wysadzi samolot w powietrze.

Nikt nie został ranny. Niedoszły porywacz został mocno poturbowany. Z lotniska został od razu przeeskortowany do aresztu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pasażerowie udaremnili porwanie samolotu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.