Pentagon zachęcia Biały Dom do wzmożenia walki z IS

Pentagon zachęcia Biały Dom do wzmożenia walki z IS
(fot. PAP/EPA/AUDE GUERRUCCI/ POOL)
PAP / sz

Biały Dom otrzymał od Pentagonu propozycje w sprawie zintensyfikowania rozpoczętej dwa i pół roku temu walki z dżihadystami z Państwa Islamskiego (IS) w Iraku i Syrii - poinformował w poniedziałek przedstawiciel amerykańskich władz, zastrzegając anonimowość.

- Biały Dom zacznie analizować te zalecenia - powiedział cytowany przez agencję AFP anonimowy urzędnik administracji waszyngtońskiej.

Informacje te potwierdził rzecznik Pentagonu Jeff Davis, na którego powołuje się Reuters. Poinformował on, że amerykański resort obrony przekazał wstępny plan działań Białemu Domowi. Zapowiedział, że po południu szef Pentagonu James Mattis przekaże informacje na ten temat wyższym rangą członkom administracji.

Davis sprecyzował, że chodzi o ramy szerszego planu oraz działań wobec Państwa Islamskiego na świecie, nie tylko w Syrii i Iraku.

DEON.PL POLECA

28 stycznia, czyli osiem dni po objęciu urzędu, prezydent Donald Trump ogłosił dekret, który m.in. dawał Pentagonowi 30 dni na przygotowanie nowego planu przyspieszającego kampanię przeciwko IS.

Dwa i pół roku po rozpoczęciu ataków z powietrza na cele IS w Syrii i Iraku dżihadyści utracili ponad połowę terytoriów, które opanowali w Iraku i ponad jedną czwartą obszarów opanowanych w Syrii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pentagon zachęcia Biały Dom do wzmożenia walki z IS
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.