Policja ustaliła tożsamość zamachowca z Nicei

Policja ustaliła tożsamość zamachowca z Nicei
(fot. PAP/EPA/FRANCK FERNANDES)
3 lata temu
PAP / pk

Zamachowcem, który podczas obchodów Dnia Bastylii w Nicei na południu Francji wjechał w tłum ludzi zabijając ponad 80 osób był 31-letni mężczyzna urodzony w Tunezji - poinformowała w piątek policja. Mężczyzna był znany służbom bezpieczeństwa.

Według najnowszego bilansu w ataku na południu Francji zginęły 84 osoby, a 18 pozostaje w stanie krytycznym. Według policji za zamach odpowiada mężczyzna pochodzenia francusko-tunezyjskiego, urodzony w Tunezji.

Do ataku doszło w czwartek późnym wieczorem na nadmorskiej promenadzie, na której zgromadzeni mieszkańcy i turyści oglądali pokaz fajerwerków z okazji Dnia Bastylii, święta narodowego Francji. W zgromadzony tłum wjechała biała ciężarówka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Policja ustaliła tożsamość zamachowca z Nicei
Komentarze (1)
QQ
q q
15 lipca 2016, 13:30
Mohamed Lahouaiej Bouhlel - Francuz, urodzony w Tunezji. Jak donosi „Newsweek” mężczyzna był znany służbom. Dane jego trafiły do kartoteki policyjnej po tym jak został zatrzymany za napad z użyciem broni. Śmiertelną chorobą politycznej poprawności zaraziły się także media w Polsce - choćby nie podając, jak tutaj, nawet nazwiska sprawcy. Jedyną polską redakcją, która odważyła się podać jako możliwą przyczynę masakry w Nicei  związki z Państwem Islamskim był RMF. Dziennikarze powiązali rozjechanie ludzi ciężarówką z apelami ISIS, które zwróciło się do własnych zwolenników o podjęcie walki z niewiernymi wszystkimi możliwymi sposobami. Zalecali między innymi użycie noży i samochodów. Wygranie wojny z terroryzmem możliwe jest jedynie wtedy, kiedy w sposób odpowiedzialny ustali się motywy działania terrorystów oraz ich cele. Muzułmańscy terroryści działają z pobudek religijnych, a ich celem jest budowa globalnego kalifatu. Tymczasem kaznodzieje nienawiści działają swobodnie. Francuskie szkoły, meczety czy podwórka przedmieść są nadal wylęgarnią muzułmańskich fanatyków. Państwo Islamskie ma nad Sekwaną wielu zwolenników. Średnio ISIS popiera 16 procent Francuzów, zaś w grupie 18-24 lata popularność tej zbrodniczej organizacji wynosi aż 27 procent ! Wszyscy oni są śmiertelnie niebezpieczni, a europejscy politycy śmiertelnie bezradni utopią multikulti potrafią tylko kłamać.

Skomentuj artykuł

Policja ustaliła tożsamość zamachowca z Nicei
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.