Policyjna obława na neonazistowską siatkę - mieli m.in. handlować narkotykami

Policyjna obława na neonazistowską siatkę - mieli m.in. handlować narkotykami
(fot. unsplash.com)
1 miesiąc temu
PAP / kk

Zakrojoną na szeroką skalę operację przeciwko sieci neonazistów prowadzą niemieckie organy ścigania w Turyngii, Saksonii-Anhalt i Hesji. Według władz chodzi m.in. o handel narkotykami i bronią, pranie brudnych pieniędzy.

W ramach dużej operacji policji przeszukano dotąd 27 mieszkań i innych obiektów w miejscowości Gotha w Turyngii, a także w Saksonii-Anhalt i Hesji – pisze Der Spiegel.

Według śledczych w Turyngii aresztowano dziesięć osób. Jeszcze jedna osoba została zatrzymana za posiadanie narkotyków. Organy ścigania skonfiskowały m.in. limuzynę, narkotyki i gotówkę.

Der Spiegel podaje, że w operacji uczestniczyło ok. 500 osób, w tym funkcjonariusze sił specjalnych w Saksonii-Anhalt, specjaliści policyjnej agencji śledczej, a także psy policyjne.

Zatrzymani to ludzie w wieku 24-55 lat. Według policji są oni członkami neonazistowskich organizacji Turonen i Garde 20.

Środki z handlu narkotykami członkowie gangu mieli potem legalizować. Według informacji przekazanej przez regionalne radio publiczne w praniu brudnych pieniędzy ważną rolę odgrywał znany prawicowy prawnik – jego kancelaria została przeszukana. Na jego trop trafiono dzięki podsłuchowi kontrwywiadu.

Według mediów operacja była przygotowywana od miesięcy, a podejrzani przez lata kontrolowali sporą część rynku handlu narkotykami w Turyngii, w tym dystrybucją metaamfetaminy. Mieli także handlować bronią i prowadzić dom publiczny w miejscowości Gotha.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Draguła
26,52 zł
37,89 zł

Niebo all inclusive

Wczasy jako przedsmak nieba, a plaża jako zapowiedź sądu ostatecznego? Czas wolny, spokój i odpoczynek? Te słowa brzmią jak coś nierzeczywistego. Współczesny człowiek nie umie odpoczywać. Wiecznie zagoniony z trudem odrywa myśli...

Skomentuj artykuł

Policyjna obława na neonazistowską siatkę - mieli m.in. handlować narkotykami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.