Pomogli 35 tys. dzieciom w Etiopii. Tak działają Polacy [WIDEO]

Pomogli 35 tys. dzieciom w Etiopii. Tak działają Polacy [WIDEO]
(fot. PCPM / materiały prasowe)
3 lata temu
PCPM / kw

Ponad 100 szkół, do których uczęszcza nawet 35 tys. dzieci oświetlili wolontariusze z fundacji PCPM. Dzięki instalacji systemów fotowoltaicznych młodzi Etiopczycy nie muszą już rezygnować z nauki.

Do tej pory nie było możliwe prowadzenie zajęć w szkołach po zachodzie słońca, które na równiku zachodzi niezmiennie o godzinie 18. Oświetlenie szkół daje możliwość uczenia się, czytania, a także korzystania z edukacyjnych gier i zabaw w przyjaznym środowisku.

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej opublikowało wyjątkowy film o działaniach polskich wolontariuszy w Etiopii:

- W samym 2016 roku zainstalowaliśmy systemy słoneczne w 103 szkołach podstawowych znajdujących się w południowej części Etiopii. Tam wciąż istnieją miejsca, gdzie po zapadnięciu zmroku panuje całkowita ciemność - wyjaśnia Kamil Ewertowski, koordynator projektu PCPM. - Tymczasem dzięki zainstalowanym przez nas panelom, około 350 dzieci w każdym z miejsc może poświęcić czas na naukę również wieczorami.

Pomogli 35 tys. dzieciom w Etiopii. Tak działają Polacy [WIDEO] - zdjęcie w treści artykułu

Regiony Oromia oraz Narodów, Narodowości i Ludów Południa, w których wolontariusze zainstalowali systemy słoneczne mają głównie charakter pasterski lub półpasterski.

Znaczna część mieszkających tam dzieci pomaga rodzicom przy wypasie bydła. Bardzo często po zakończeniu pracy w gospodarstwie jest już zbyt ciemno, by czytać i uczyć się. Oświetlone pomieszczenia służą w szczególności najmłodszym, jednak korzystają z nich również dorośli mieszkańcy wiosek i miasteczek.

Pomogli 35 tys. dzieciom w Etiopii. Tak działają Polacy [WIDEO] - zdjęcie w treści artykułu nr 1

Uzupełnieniem działań PCPM na rzecz edukacji w Etiopii była organizacja po raz pierwszy szkoleń z obsługi i konserwacji zainstalowanych paneli, a także prowadzenia bibliotek szkolnych i metod skutecznego nauczania. Wzięło w nich udział ponad 300 nauczycieli, dyrektorów szkół i członków rad rodziców.

Projekt realizowany w partnerstwie z IIRR (International Institute of Rural Reconstruction) w Etiopii współfinansowany jest z programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Pomogli 35 tys. dzieciom w Etiopii. Tak działają Polacy [WIDEO] - zdjęcie w treści artykułu nr 2

Więcej o działaniach PCPM dowiesz się na stronie: www.pcpm.org.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pomogli 35 tys. dzieciom w Etiopii. Tak działają Polacy [WIDEO]
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Pomogli 35 tys. dzieciom w Etiopii. Tak działają Polacy [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.