Prezydent do Polaków: proszę, pójdźcie do wyborów europejskich

Prezydent do Polaków: proszę, pójdźcie do wyborów europejskich
(PAP/Wojtek Jargiło)
2 lata temu
PAP / sz

Proszę, pójdźcie do wyborów europejskich - powiedział prezydent Andrzej Duda w środę w Puławach (woj. lubelskie). Jego zdaniem, to niezwykle ważne, żeby Polacy pokazali - przez udział w wyborach - że biorą odpowiedzialność w swoje ręce.

Prezydent wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą bierze udział w Pikniku Europejskim zorganizowanym z okazji 15-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W Puławach spotkał się również z mieszkańcami.

"Bardzo proszę, żebyście wzięli państwo udział w tych wyborach (do PE - PAP). Bardzo proszę, żebyście namawiali do tego swoich przyjaciół, sąsiadów. To niezwykle ważne, żebyśmy pokazali, że bierzemy tę odpowiedzialność w swoje ręce" - mówił Andrzej Duda.

Prezydent wyraził nadzieję, że Europa będzie się zmieniała "na lepsze". "Mam nadzieję, że w UE coraz większa będzie rola Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej, czyli tych dwóch instytucji, w których jesteśmy demokratycznie reprezentowani" - zaznaczył.

"Polska się rozwija. Mam nadzieję, że będzie się rozwijała jeszcze szybciej. Mam nadzieję, że będzie się rozwijała także dzięki dobrze wykorzystywanym środkom unijnym" - stwierdził Andrzej Duda. By tak się stało - w ocenie prezydenta - potrzebny jest Polsce "rozwój infrastruktury, której cały czas brakuje".

Prezydent podkreślił, że m.in. po to została w ramach UE, zainicjowana współpraca państw Trójmorza. "Po to właśnie, aby ta część Europy, która przez lata znajdowała się za żelazną kurtyną, która przez lata tyle straciła i jest dzisiaj mniej rozwinięta niż Europa Zachodnia, mogła odzyskiwać swoją pozycję, mogła odzyskiwać świetność, była połączona infrastrukturalnie, po to by mieć lepsze perspektywy rozwoju gospodarczego oraz społecznego, poprzez turystykę, poprzez wzajemne kontakty" - zaznaczył.

W tym kontekście Andrzej Duda przywołał budowaną drogę Via Carpatia. "Mam nadzieję, że będzie to droga, która zrewolucjonizuje tę część naszego kraju, tak niezwykle wartościową i niezwykle piękną" - mówił prezydent. Podziękował też za zaproszenie do Puław na Piknik Europejski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydent do Polaków: proszę, pójdźcie do wyborów europejskich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.