Prezydent Słowenii: Inicjatywa Trójmorza uzupełnia naszą współpracę w ramach UE

Prezydent Słowenii: Inicjatywa Trójmorza uzupełnia naszą współpracę w ramach UE
(fot. PAP/Piotr Nowak)
PAP / pk

Inicjatywa Trójmorza uzupełnia naszą współpracę w ramach UE - powiedział w czwartek prezydent Słowenii Borut Pahor. Podkreślił też, że "obecność ekonomiczna USA" w tej inicjatywie może przyczynić się do "wzmocnienia więzi transatlantyckich".

"Uważamy, że Inicjatywa Trójmorza jest całkowicie komplementarna z istniejącymi strategiami, programami Unii Europejskiej" - powiedział Pahor na konferencji prasowej po spotkaniu prezydentów państw Inicjatywy Trójmorza w słoweńskim Brdzie.

"Jest to platforma prezydencka i stanowi dodatkową szansę dla uczestniczących w niej państw na pogłębianie integracji i współpracy oraz przezwyciężanie różnic rozwojowych, a także stanowi szansę na pokazanie, że nasz głos jest równie ważny" - dodał.

Jak podkreślił, "inicjatywa Trójmorza uzupełnia naszą współpracę w ramach UE i przyczynia się do dobrobytu, bezpieczeństwa, demokracji i poszanowania praw człowieka".

Dodał, że "obecność ekonomiczna Stanów Zjednoczonych Ameryki w inicjatywie Trójmorza może przyczynić się do wzmocnienia więzi transatlantyckich, a także zapewnić dodatkowy katalizator dla wzmocnionego partnerstwa transatlantyckiego, otwierając nowe możliwości biznesowe, w tym wzajemnie korzystne inwestycje w infrastrukturę".

"Inicjatywa Trójmorza pozostaje otwarta na partnerstwo z krajami Bałkanów Zachodnich i Partnerstwa Wschodniego" - mówił.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Prezydent Słowenii: Inicjatywa Trójmorza uzupełnia naszą współpracę w ramach UE
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.