Prezydent Zełenski: chciałem otworzyć Aleję Odwagi, gdzie będzie zawsze nazwisko prezydenta Dudy

Prezydent Zełenski: chciałem otworzyć Aleję Odwagi, gdzie będzie zawsze nazwisko prezydenta Dudy
Fot. PAP/Viacheslav Ratynskyi
PAP / tk

- Chciałem otworzyć tutaj Aleję Odwagi, gdzie będzie zawsze nazwisko prezydenta Andrzeja Dudy, jako symbol odwagi, przyjaźni, wsparcia dla Ukrainy wtedy, gdy naprawdę jej tak bardzo potrzebujemy - oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas spotkania z polskim prezydentem w Kijowie.

Andrzej Duda uhonorowany w Kijowie

Andrzej Duda przebywa we wtorek w Kijowie na zaproszenie prezydenta Ukrainy. Pierwszym punktem było spotkanie obu przywódców; polski prezydent weźmie też udział w zdalnych obradach Platformy Krymskiej.

- Jeżeli pozwolisz, Andrzeju, jeszcze chciałbym powiedzieć, że dziś będziemy podczas tej Platformy Krymskiej omawiali wiele kwestii - energetyczne, kwestie wsparcia. Ale jest jeszcze kilka takich zdań, które chciałbym jeszcze powiedzieć w obecności prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy - powiedział prezydent Zełenski podczas wspólnej konferencji prasowej obu prezydentów.

DEON.PL POLECA

Jak oświadczył Zełenski, "chciałem otworzyć tutaj Aleję Odwagi, gdzie będzie zawsze na tej alei nazwisko pana prezydenta (Andrzeja Dudy), jako symbol odwagi, przyjaźni, wsparcia dla Ukrainy wtedy, gdy naprawdę jej tak bardzo potrzebujemy". Jak zaznaczył, "i to nie chodzi tylko o politycznych przywódców, ale też od pierwszych dni wojny na pełną skalę, oni byli z nami". - I tutaj można też oczywiście wyrazić wsparcie dla pana prezydenta (Dudy) i zachwyt - dodał.

Tablica Andrzeja Dudy w Alei Odwagi w Kijowie. Fot. PAP/Viacheslav RatynskyiTablica Andrzeja Dudy w Alei Odwagi w Kijowie. Fot. PAP/Viacheslav Ratynskyi

Platforma Krymska jest forum przywódców państw i organizacji międzynarodowych, które stawia sobie za cel doprowadzenie do przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy. Pierwszy szczyt tego formatu odbyło się 23 sierpnia ubiegłego roku w Kijowie z udziałem prezydenta Dudy.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Skomentuj artykuł

Prezydent Zełenski: chciałem otworzyć Aleję Odwagi, gdzie będzie zawsze nazwisko prezydenta Dudy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.