Prezydent złożył kondolencje rodzinom ofiar wybuchu gazu w Chinach

Prezydent złożył kondolencje rodzinom ofiar wybuchu gazu w Chinach
(fot. PAP/Piotr Polak)
PAP / ml

Wszystkim poszkodowanym oraz rodzinom ofiar chciałbym przekazać wyrazy współczucia; w tych trudnych chwilach łączymy się z nimi w bólu i modlitwie - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej skierowanej do prezydenta Chin Xi Jinpinga w związku z wybuchem gazu w fabryce chemikaliów, w którym zginęły 64 osoby.

Eksplozja miała miejsce w czwartek o godz. 14.45 czasu lokalnego (godz. 7.45 w Polsce) w fabryce chemikaliów na terenie parku przemysłowego podlegającego administracyjnie pod miasto Yancheng, ok. 250 km na północ od Szanghaju. Według chińskiej prasy na terenie zakładu wybuchł benzen - środek łatwopalny i toksyczny.

Jak poinformowały w sobotę czasu lokalnego miejscowe władze, liczba ofiar śmiertelnych czwartkowego wybuchu wzrosła do 64. W szpitalach przebywa 617 osób, z których 21 jest w stanie krytycznym.

"Z wielkim żalem przyjąłem informację o śmierci ponad 60 osób, które straciły życie w wyniku wybuchu w zakładach chemicznych w prowincji Jiangsu na wschodzie Chin. Chciałbym, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, przekazać wszystkim poszkodowanym oraz rodzinom ofiar wyrazy współczucia. W tych trudnych chwilach łączymy się z nimi w bólu i modlitwie" - napisał w depeszy kondolencyjnej skierowanej do prezydenta Chin Xi Jinpinga Andrzej Duda.

"Jednocześnie pragnę wyrazić słowa uznania dla bohaterstwa i poświęcenia służb ratunkowych, które nie zważając na niebezpieczeństwo, prowadziły akcję ratunkową" - dodał prezydent.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydent złożył kondolencje rodzinom ofiar wybuchu gazu w Chinach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.