Protesty przeciwko związkom homoseksualnym

Protesty przeciwko związkom homoseksualnym
Zdominowany przez socjalistów i socjaldemokratów parlament przyjął ustawę ws. legalizacji "małżeństw" homoseksualnych (fot. flickr.com)
PAP / zylka

Ponad pięć tysięcy osób manifestowało w sobotę w Lizbonie przeciw legalizacji małżeństw homoseksualnych, zaaprobowanych przez portugalski parlament przed około 10 dniami.

Organizatorzy protestu z platformy społecznej "Obywatelstwo i małżeństwo" zebrali już około 90 tys. podpisów pod petycją w sprawie referendum nt. statusu prawnego związków osób tej samej płci.

"Dla małżeństwa, rodziny, żądamy referendum", "małżeństwo jest święte, świeckie państwo nie może go zniszczyć" – brzmiały hasła wypisane na transparentach.

Tymczasem grupa około 50 zwolenników małżeństw homoseksualnych odkrzykiwała manifestantom, że "zawiść jest grzechem".

Parlament Portugalii przyjął ustawę ws. legalizacji małżeństw homoseksualnych, ale bez prawa do adopcji dzieci, 11 lutego. Za opowiedzieli się dysponujący większością głosów socjaliści i socjaldemokraci.

Ustawa czeka teraz na podpis prezydenta Anibala Cavaco Silvy z prawicy, który może ją zawetować. To jednak opóźniłoby tylko proces legislacyjny, gdyż projekt wróciłby pod obrady parlamentu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Protesty przeciwko związkom homoseksualnym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.