Protesty w Rosji jeszcze się nie zaczęły a już są pierwsi aresztowani

Protesty w Rosji jeszcze się nie zaczęły a już są pierwsi aresztowani
Zdj.: Ignat Arapov/unsplash.com
PAP / tkb

W środę (21.04) na godzinę 18:00 czasu polskiego w Rosji rozpoczną się protesty w obronie opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Do tej pory w 40 rosyjskich miastach zatrzymano już 182 osoby - informuje PAP za portalem OWD-info.

Protesty odbywają się z uwagi na brak zgody dopuszczenia do rosyjskiego opozycjonisty lekarzy, którzy mogliby pomóc mu w chorobach kręgosłupa, które odbierają mu czucie w rękach. Sam Nawalny z uwagi na brak reakcji rosyjskich służb ogłosił 31 marca głodówkę.

Obecnie protesty rozpoczęły się w azjatyckiej części Rosji a także w Omsku, Jekaterynburgu czy Tiumenie. Media nie podają obecnie liczebności tych protestów, jednakże niezależni dziennikarze informują o "dużej ilości osób" w Irkucku czy Nowosybirsku. W największych metropoliach Rosji (Moskwa i Petersburg - przyp. red.) policja ściąga dodatkowy sprzęt do "opanowania akcji protestu" - przekazuje PAP.

Źródło: PAP/tkb

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Reyes Monforte

Tych wspomnień nie zniszczy nawet piekło obozu koncentracyjnego

We wrześniu 1943 roku Ella zostaje wywieziona do obozu w Auschwitz-Birkenau. Od razu staje się uprzywilejowaną więźniarką i pomocnicą Marii Mandel zwanej Bestią. Mimo że Ella ma...

Skomentuj artykuł

Protesty w Rosji jeszcze się nie zaczęły a już są pierwsi aresztowani
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.