Protesty w Rosji jeszcze się nie zaczęły a już są pierwsi aresztowani

Protesty w Rosji jeszcze się nie zaczęły a już są pierwsi aresztowani
Zdj.: Ignat Arapov/unsplash.com
5 miesięcy temu
PAP / tkb

W środę (21.04) na godzinę 18:00 czasu polskiego w Rosji rozpoczną się protesty w obronie opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Do tej pory w 40 rosyjskich miastach zatrzymano już 182 osoby - informuje PAP za portalem OWD-info.

Protesty odbywają się z uwagi na brak zgody dopuszczenia do rosyjskiego opozycjonisty lekarzy, którzy mogliby pomóc mu w chorobach kręgosłupa, które odbierają mu czucie w rękach. Sam Nawalny z uwagi na brak reakcji rosyjskich służb ogłosił 31 marca głodówkę.

Obecnie protesty rozpoczęły się w azjatyckiej części Rosji a także w Omsku, Jekaterynburgu czy Tiumenie. Media nie podają obecnie liczebności tych protestów, jednakże niezależni dziennikarze informują o "dużej ilości osób" w Irkucku czy Nowosybirsku. W największych metropoliach Rosji (Moskwa i Petersburg - przyp. red.) policja ściąga dodatkowy sprzęt do "opanowania akcji protestu" - przekazuje PAP.

Źródło: PAP/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Reyes Monforte
31,43 zł
44,90 zł

Tych wspomnień nie zniszczy nawet piekło obozu koncentracyjnego

We wrześniu 1943 roku Ella zostaje wywieziona do obozu w Auschwitz-Birkenau. Od razu staje się uprzywilejowaną więźniarką i pomocnicą Marii Mandel zwanej Bestią. Mimo że Ella ma...

Skomentuj artykuł

Protesty w Rosji jeszcze się nie zaczęły a już są pierwsi aresztowani
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.