Putin krytykuje aresztowanie szefa Wikileask

Putin krytykuje aresztowanie szefa Wikileask
Władimir Putin podczas spotkania z Francois Fillonem premierem Francji (09.12.2010) (fot. EPA / YURI KOCHETKOV)
PAP / wm

Premier Rosji Władimir Putin skrytykował w czwartek w Moskwie zatrzymanie przed dwoma dniami w Wielkiej Brytanii założyciela demaskatorksiego portalu Wikileaks Juliana Assange'a i dyplomację USA za podawanie w wątpliwość podstaw demokracji w Rosji.

- Jeśli mówimy o demokracji, to ma ona być pełna. Dlaczego więc pan Assange został wsadzony do więzienia? To ma być demokracja? - mówił Putin na wspólnej konferencji prasowej w Moskwie z francuskim premierem Francois Fillonem.

Premier Rosji odpowiedział na pytanie francuskiego dziennikarza w związku z uwięzieniem Assange'a i przeciekami dokumentów dyplomatycznych, które kwestionują demokrację w Rosji i przedstawiają ten kraj skorumpowany.

"Informacja rozpowszechniona przez znany portal internetowy Wikileaks. Sądzi pan, że amerykańskie służby dyplomatyczne są kryształowo czystym źródłem informacji? Tak pan sądzi?" - pytał retorycznie Putin. "U nas na wsi powiadają: jak ryczy krowa, to zawsze cudza, a nie nasza (polski odpowiednik: przyganiał kocioł garnkowi - PAP). Chciałbym w ten sposób odbić piłeczkę do naszych amerykańskich kolegów" - dodał rosyjski premier.

Ze swej strony premier Francji oświadczył, że nie zamierza odnosić się do dokumentów, które zostały wykradzione.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Putin krytykuje aresztowanie szefa Wikileask
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.