Putin o odrodzaniu się faszyzmu

Putin o odrodzaniu się faszyzmu
(fot. theglobalpanorama / Foter / CC BY-SA 2.0)
PAP / pk

Prezydent Rosji Władimir Putin uznał we wtorek za skrajnie ważne przeciwstawianie się wszelkim próbom odrodzenia ideologii faszystowskiej i fałszowania wspólnej historii Rosji i Ukrainy. Tego dnia Ukraina obchodzi rocznicę wyzwolenia w 1944 roku.

Z okazji w 70. rocznicy wyzwolenia Ukrainy spod faszystowskiej okupacji Putin skierował życzenia do weteranów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i narodu Ukrainy, podkreślając, że narody Rosji i Ukrainy powinny troskliwie chronić tradycje braterskiej przyjaźni.

"Nasi ojcowie i dziadowie wspólnie, w zwartym szyku, mężnie i ofiarnie walczyli o wolność i niezawisłość ojczyzny, gromili wroga i przybliżali długo oczekiwane zwycięstwo" - zaznaczył Putin.

Podkreślił, że wyjątkowo ważne jest wychowywanie nowego pokolenia zgodnie z najwyższymi wartościami patriotycznymi, aktywne przeciwdziałanie wszelkim próbom odrodzenia ideologii faszystowskiej, narodowościowych waśni i fałszowania wspólnej historii.

DEON.PL POLECA

Putin życzył "ukraińskim weteranom Wielkiej Wojny Ojczyźnianej dużo zdrowia, pomyślności i hartu ducha, a całemu narodowi Ukrainy - pokoju i rozkwitu".

Wielką Wojną Ojczyźnianą Rosjanie nazywają tę część II wojny światowej, w której ZSRR walczył po stronie koalicji antyhitlerowskiej (1941-45).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Putin o odrodzaniu się faszyzmu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.