Reuters: konwój wojskowy z rosyjską flagą zmierza ku granicy syryjsko-jordańskiej

Reuters: konwój wojskowy z rosyjską flagą zmierza ku granicy syryjsko-jordańskiej
(fot. PAP/EPA/ATEF SAFADI)
PAP / sz

Pojazdy opancerzone i czołg z rosyjską flagą zmierzają w stronę znajdującego się w rękach syryjskich rebeliantów przejścia granicznego w miejscowości Nasib na granicy syryjsko-jordańskiej - powiadomiło w piątek kilku świadków, na których powołuje się Reuters.

Okoliczni mieszkańcy oświadczyli, że widzieli konwój wojskowy zmierzający w kierunku przejścia w Nasibie, do którego syryjska armia zbliża się od czwartku.

Przedstawiciel sojuszu wspierającego siły lojalne wobec prezydenta Baszara el-Asada powiedział w piątek anonimowo agencji Reutera, że wojska rządowe w południowej Syrii poczyniły postępy wzdłuż granicy z Jordanią, przejmując kontrolę nad kilkoma miejscowościami i niedługo dotrą do strategicznego przejścia w Nasibie.

Około 40 tys. syryjskich cywilów zgromadziło się na pograniczu Syrii i Jordanii, szukając schronienia przed bombardowaniami w muhafazie (prowincji) Dara w południowo-zachodniej Syrii, których dokonują siły rosyjskie.

Jordania nie chce wpuścić uciekinierów na swoje terytorium, obawiając się, że nie będą oni chcieli już wrócić do Syrii, po opanowaniu prowincji Dara przez siły Asada. W Jordanii już przebywa co najmniej 660 tys. syryjskich uchodźców. W prowincji Dara wszystkich osób tymczasowo przesiedlonych jest co najmniej 270 tys.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Reuters: konwój wojskowy z rosyjską flagą zmierza ku granicy syryjsko-jordańskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.