Rio - kolejna kula znaleziona w okolicy hipodromu

Rio - kolejna kula znaleziona w okolicy hipodromu
(fot. PAP / EPA / BARBARA WALTON)
PAP / ml

W okolicach hipodromu olimpijskiego w Rio de Janeiro znalezione w środę kolejną kulę, w sobotę strzał z broni palnej przebił na terenie tego obiektu dach namiotu prasowego. Organizatorzy igrzysk postanowili zwiększyć środki bezpieczeństwa w okolicach areny.

W wyniku obu wydarzeń nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Jakkolwiek zawody jeździeckie rozgrywane są na terenach należących do armii, służby bezpieczeństwa wykluczają, że którakolwiek z kul mogła zostać wystrzelona przez wojsko. Przypuszcza się, że oba strzały mogły zostać oddane z położonej niedaleko dzielnicy slumsów i być wycelowane np. w patrolujący okolice sterowiec. Sprawę ma wyjaśnić brazylijska policja.
Rozgrywane we wtorek zawody w ujeżdżaniu nie zostały przerwane.
W Rio de Janeiro w ostatnim czasie doszło również do innego incydentu. We wtorek wieczorem na autostradzie "Transolimpica" łączącej park olimpijski w Barra z obiektami w dzielnicy Deodoro nieznani sprawcy wybili szyby w autobusie przewożącym dziennikarzy. Pojazd kontynuował jazdę pod eskortą policji. Organizatorzy zawodów poinformowali, że w wyniku zdarzenia dwie osoby zostały lekko ranne. 
DEON.PL POLECATworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rio - kolejna kula znaleziona w okolicy hipodromu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.