Rosja musi powstrzymać działania zbrojne Asada

Rosja musi powstrzymać działania zbrojne Asada
(fot. PAP/EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE/HANDOUT)
PAP / pk

Rosja musi wykorzystać swe wpływy, aby powstrzymać reżim Baszara el-Asada przed bombardowaniem cywilów w Syrii - oświadczył w czwartek brytyjski minister obrony Michael Fallon. Dodał, że zaangażowanie Moskwy zaostrzyło konflikt syryjski.

Przed posiedzeniem ministrów obrony NATO w Brukseli Fallon zapowiedział, że Wielka Brytania wyśle niewielką liczbę żołnierzy do krajów na wschodniej granicy NATO, aby odeprzeć ewentualną rosyjską agresję. - To element naszej polityki bardziej trwałej obecności na wschodniej flance NATO, aby odpowiedzieć na wszelką kolejną rosyjską prowokację czy agresję - dodał.

"Financial Times" poinformował w czwartek, że w czasie brukselskiego posiedzenia Fallon ogłosi "bardziej regularne rozmieszczenie wojsk w krajach bałtyckich i Polsce". - Stu żołnierzy, których Wielka Brytania wyśle do krajów bałtyckich, będzie regularnie prowadzić ćwiczenia z estońskimi, łotewskimi i litewskimi wojskami, aby poprawić ich kwalifikacje i powiązania z siłami NATO - napisał brytyjski dziennik.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rosja musi powstrzymać działania zbrojne Asada
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.