Rosjanie odwołali paradę 9 maja na Krymie

PAP / jk

Przedstawiciel Rosji na okupowanym Krymie Sergiej Aksjonow oświadczył, że 9 maja, ze względów bezpieczeństwa, na półwyspie nie odbędą się parada zwycięstwa i marsz propagandowy „Nieśmiertelnego Pułku” – poinformował w niedzielę portal Ukraińska Prawda.

„Nie ma planów zorganizowania w Republice Krymu 9 maja defilady wojskowej i marszu ‘Nieśmiertelnego Pułku’. Jest to związane ze kwestiami bezpieczeństwa” – napisał Aksjonow w Telegramie. Rosjanie będą organizować uroczystości i „upamiętnienia” w innych formach. „Jednym słowem Krym z godnością przyjmie dzień zwycięstwa” – dodał Aksjonow.

DEON.PL POLECAW styczniu w wywiadzie dla „The Economist” prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski stwierdził, że w 2024 r. Krym i Morze Czarne staną się środkiem ciężkości wojny. Według Zełenskiego izolacja okupowanego Krymu i osłabienie tam rosyjskiego potencjału militarnego „jest dla nas niezwykle ważne, ponieważ jest to sposób na zmniejszenie liczby ataków z tego regionu”. „Rosja powinna wiedzieć, że jest to dla nas obiekt wojskowy” – podkreślił Zełenski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Pierwszy reportaż z wojny w Ukrainie

„Operacja specjalna” miała skończyć się po trzech dniach – rozpadem ukraińskiego państwa i marionetkowym rządem w Kijowie. Trwa jednak do dziś. Codziennie relacjonują ją gazety i portale internetowe. Ale...

Skomentuj artykuł

Rosjanie odwołali paradę 9 maja na Krymie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.