Separatyści zaczęli wycofywać artylerię z DRL?

Separatyści zaczęli wycofywać artylerię z DRL?
(fot. snamess / Foter / CC BY-NC)
5 lat temu
PAP / ptsj

Prorosyjscy separatyści poinformowali o rozpoczęciu wycofywania artylerii z południowej części samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) - podała w czwartek rosyjska agencja Interfax, powołując się na wiceszefa parlamentu DRL Denysa Puszylina.

Według niego wycofywane są działa artyleryjskie o kalibrze większym niż 100 milimetrów.

Zapytany o te doniesienia przedstawiciel Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko odparł, że w RBNiO "nie ma takich informacji".

W czwartek Łysenko przekazał także, że separatyści kontynuują ostrzał ukraińskich sił; są ranni i zabici - dodał. "Pierwszy i główny warunek rozejmu nie jest spełniony - ostrzał nie został wstrzymany. Zawieszenie broni jest przestrzegane tylko przez stronę ukraińską" - wskazał.

W środę Łysenko zapowiedział, że ukraińska armia będzie przestrzegała ogłoszonego dzień wcześniej zawieszenia broni w konflikcie z samozwańczymi republikami separatystycznymi na wschodzie kraju.

"W związku z tym, że porozumienie działa i widzimy ze strony rebeliantów wielokrotne zmniejszenie prowokacyjnych ostrzałów, zawieszenie broni będzie trwało i mamy nadzieję, że ataki zostaną ograniczone do zera" - powiedział rzecznik RBNiO na codziennej konferencji prasowej w Kijowie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Separatyści zaczęli wycofywać artylerię z DRL?
Komentarze (1)
MR
Maciej Roszkowski
11 grudnia 2014, 20:25
A skąd "separatyści" mieli działa artyleryjskie (sic!) o kalibrze większym niż 100 mm. Kupili w sklepie z zabawkami, wygrzebali na szrocie? Przecież to "partyzanci", "bojownicy"  z "DRL". no i może trochę urlopowanych żołnierzy rosyjskich. Wypozyczyli ten sprzęt ze swoich koszar? Objaśnienia p. Jazmiga są niezbędne.

Skomentuj artykuł

Separatyści zaczęli wycofywać artylerię z DRL?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.