Sikorski: Ukraina oczekuje na reakcję UE

Sikorski: Ukraina oczekuje na reakcję UE
(fot. PAP/Paweł Supernak)
5 lat temu
PAP / psd

Władze Ukrainy oczekują, że Unia Europejska udzieli właściwej odpowiedzi na niewypełnianie przez Rosję zobowiązań na rzecz uregulowania konfliktu na wschodzie ich kraju - oświadczył we wtorek w Kijowie szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski.

"Moje rozmowy z prezydentem (Petrem) Poroszenką i premierem (Arsenijem) Jaceniukiem były dramatyczne, bo giną setki ukraińskich żołnierzy, są setki rannych. Według ich słów miliony Ukraińców są niejako zakładnikami separatystów, którzy wojskowo opanowali zamieszkane przez nich tereny" - relacjonował po rozmowach minister.

"Obydwaj demokratycznie wyłonieni przywódcy Ukrainy na moje ręce składali apel, aby Unia Europejska zrobiła to, co zapowiadała, to znaczy odpowiedziała we właściwy sposób na niewypełnienie zapowiadanych przez Federację Rosyjską warunków" - powiedział Sikorski dziennikarzom.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Sikorski: Ukraina oczekuje na reakcję UE
Komentarze (1)
jazmig jazmig
jazmig jazmig
16 lipca 2014, 07:23
Niech Ukraina zaprzestanie bombardowania domów mieszkalnych, bo to jest zbrodnia wojenna. Ponadto niech przerwe walki i przystąpi do rozmów. Tę wojnę rozpętali banderowcy z Kijowa na żądanie USA, a nie Rosja. Sikorski natomiast niech nie pcha się ta, gdzie ważniejsi od niego nie mają ochoty przyjeżdżać. Niech on sę zajmie kultem Bandery i SS w Ukrainie, bo wspieranie faszystowskiego rządu kijowskiego to hańba.

Skomentuj artykuł

Sikorski: Ukraina oczekuje na reakcję UE
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.