Słowacja. Najwięcej zakażeń COVID-19 od marca

Słowacja. Najwięcej zakażeń COVID-19 od marca
Fot. Noah / Unsplash
1 miesiąc temu
PAP/ kb

3480 zakażeń koronawirusem zanotowano minionej doby na Słowacji - poinformował tamtejszy resort zdrowia. To najwięcej od połowy marca br., gdy w kraju rozpoczynała się druga fala pandemii. W 10 z 79 słowackich powiatów mają od poniedziałku obowiązywać najsurowsze środki przeciwepidemiczne.

Dotyczy to między innymi powiatów, położonych przy granicy z Polską. Na mapie, którą publikuje resort zdrowia, do czarnych, a więc do tych z najgorszą sytuacją pandemiczną, zaliczono: Świdnik, Bardiejów, Lubowolę, Twardoszyn i Czadcę. W „czarnych” powiatach automatycznie powinny być zamknięte restauracje, w tym nawet te mające tarasy i ogródki. Możliwa jest jedynie sprzedaż na wynos.

Słowacja: najwięcej zakażeń COVID-19 od marca

Powinny tam zostać zamknięte hotele i schroniska, siłownie i kluby fitness. Nie mogą z nich korzystać także osoby zaszczepione. Szkoły nadal będą otwarte. Nie ma zakazu podróży, także za granicę. Do jego wprowadzenia potrzebne byłoby ponowne wprowadzenie stanu wyjątkowego.

W powiatach oznaczonych kolorami ciemnobordowym i czerwonym restrykcje są słabsze. Nie ma ich w ogóle w powiatach „zielonych”, ale żaden ze słowackich regionów nie został zaliczony do bezpiecznych pod względem sanitarnym.

Na początku tygodnia liczba hospitalizowanych w związku z Covid-19 na Słowacji przekroczyła 1000. To najwyższy wskaźnik od maja br. Tylko jedna piąta pacjentów przyjętych do szpitali została zaszczepiona.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Małgorzata Solecka
6,98 zł
34,90 zł

Twoje zdrowie jest zbyt cenne, abyś stracił je przez absurdy systemu

Najważniejsza jest diagnoza. Wszyscy wiemy, że polska opieka zdrowotna jest chora, ale czy w zetknięciu z nią jesteśmy bezradni?
Czy lekarstwa muszą być takie drogie?

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Słowacja. Najwięcej zakażeń COVID-19 od marca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.