Somalia: co najmniej 9 osób zginęło w następstwie ataku Al-Szabab

Somalia: co najmniej 9 osób zginęło w następstwie ataku Al-Szabab
(fot. PAP/EPA/SAID YUSUF WARSAME)
PAP / ms

Co najmniej dziewięć osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych, gdy bojownicy islamistycznej grupy Al-Szabab zdetonowali w sobotę dwa ładunki wybuchowe w centrum stolicy Somalii Mogadiszu i zaatakowali budynek rządowy.

Świadek, na którego powołuje się Reuters, powiedział, że doszło do intensywnej wymiany ognia przed budynkiem, gdzie mieszczą się resorty spraw wewnętrznych i sił bezpieczeństwa, a który jest używany także przez policję. Sobota - jak przypominają agencje - była zwykłym dniem pracy w ministerstwach.

Rzecznik grupy Al-Szabab Abdiasis Abu Musab powiedział, że ugrupowanie przeprowadziło obie detonacje bomb przed atakiem na budynek rządowy i że bojownicy wciąż znajdują się w gmachu, gdzie mieli zabić ponad 20 pracowników ministerstw. Reuters przypomina, że Al-Szabab z reguły zawyża bilans ofiar.

Według źródeł policyjnych napastnicy zostali zabici. Agencja Reuters pisze, że islamistyczne ugrupowanie Al-Szabab chce obalić wspierany przez Zachód rząd somalijski i ustanowić rządy oparte na rygorystycznej interpretacji szariatu.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Somalia: co najmniej 9 osób zginęło w następstwie ataku Al-Szabab
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.