Świat ignoruje prześladowania chrześcijan

Świat ignoruje prześladowania chrześcijan
W Egipcie doszło do starć chrześcijan z policją po ataku muzułmanów na koptyjskich wiernych (fot. EPA/STR)
PAP / wab

"Wall Street Journal" nawiązując do niedawnego ataku w Egipcie na grupę chrześcijańskich Koptów ocenia, że niewiele wspólnot dotykają tak silne represje, jak chrześcijan w krajach islamskich, a jeszcze mniej - tak niewielka udzielana im uwaga.

Gazeta powołuje się na raport organizacji Open Doors, według którego osiem na dziesięć krajów świata, gdzie chrześcijanie są najbardziej prześladowani, to państwa islamskie.

"WSJ" wskazuje, że w Iranie przejście na chrześcijaństwo zagrożone jest karą śmierci, a w Arabii Saudyjskiej publiczny kult innych niż islam religii jest zakazany.

W konsekwencji "niegdyś kwitnące wspólnoty chrześcijańskie w świecie islamu" szukają schronienia "w bezpieczniejszych przystaniach, często w Europie czy USA" - pisze gazeta. Dzieje się tak nawet w ważnych ośrodkach religijnych jak Betlejem - tu, zauważa "WSJ", "chrześcijańska większość w dużym stopniu uciekła po dojściu do władzy w latach 90. represyjnych rządów Jasera Arafata i pojawieniu się islamistycznych grup takich jak Hamas". Chrześcijanie mogą zarazem, zdaniem "WSJ", w pobliskim Izraelu "swobodnie i otwarcie praktykować swą religię".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Świat ignoruje prześladowania chrześcijan
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.