Szczyt Trójkąta Weimarskiego zapewne w sierpniu we Francjii

Szczyt Trójkąta Weimarskiego zapewne w sierpniu we Francjii
(fot. PAP/EPA/ARMANDO BABANI)
PAP / sz

Szczyt Trójkąta Weimarskiego na najwyższym szczeblu odbędzie się prawdopodobnie pod koniec sierpnia we Francji - poinformował w czwartek w Brukseli PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Powiedział, że prezydent Andrzej Duda, prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Angela Merkel spotkali się w czwartek na marginesie spotkania przywódców państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Jak mówił, przywódcy ustalili, że prezydent Macron zaprosi na spotkanie Trójkąta Weimarskiego do Francji, a proponowana data to koniec sierpnia.

Ostatnie spotkanie Trójkąta Weimarskiego na najwyższym szczeblu odbyło się w 2011 r. w Warszawie z udziałem: prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego, Francji Nicolasa Sarkozy'ego i niemieckiej kanclerz Merkel.

Przywódcy państw Trójkąta Weimarskiego spotkali się także w 2013 r. w Warszawie przy okazji spotkania w formacie Grupa Wyszehradzka (Polska, Czechy, Węgry i Słowacja) plus Trójkąt Weimarski.

DEON.PL POLECA

Trójkąt Weimarski został powołany przez ministrów spraw zagranicznych w 1991 r. w celu rozwoju współpracy między Polską, Niemcami i Francją.

Na czwartek wieczorem zaplanowane jest spotkanie dwustronne prezydentów Polski i Francji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Szczyt Trójkąta Weimarskiego zapewne w sierpniu we Francjii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.