Szefowa KE: od kwietnia dostawy szczepionek dla UE "podwoją się"

Szefowa KE: od kwietnia dostawy szczepionek dla UE "podwoją się"
Fot. Guillaume Périgois / Unsplash
PAP/kb

Ursula Von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej Ursula  przekonuje w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Stuttgarter Nachrichten", że już od kwietnia dostawy szczepionek w UE "podwoją się" do 100 milionów miesięcznie.

„Od kwietnia ilości mogą się ponownie podwoić, zgodnie z planami producentów, również dlatego, że wkrótce zostaną zatwierdzone kolejne szczepionki” - stwierdziła Ursula von der Leyen niemieckiej gazecie. Szefowa KE dodała, że spodziewa się „średnio około 100 milionów dawek miesięcznie w drugim kwartale, łącznie 300 milionów do końca czerwca”.

DEON.PL POLECA
Słuszność tych prognoz potwierdził komisarz ds. Rynku wewnętrznego UE Thierry Breton, który w wywiadzie telewizyjnym przeprowadzonym w poniedziałek rano dla France 2: „Dobra wiadomość jest taka, że mamy wystarczająco szeroki portfel firm i fabryk, co daje mi pewność, że będziemy w stanie nadrobić opóźnienia - powiedział Breton.

W ostatnich tygodniach KE, która była odpowiedzialna za zawieranie kontraktów z firmami farmaceutycznymi, jest ostro krytykowana przez część unijnych stolic za opóźnienia w dostawach szczepionki.

Podczas poniedziałkowej konferencji przedstawiciele KE byli pytani o wypowiedzi swojej szefowej Ursuli von der Leyen dotyczące dostaw. Rzecznik KE Stefan De Keersmaecker powiedział, że taka jest prognoza Komisji. Dodał jednak, że nie może powiedzieć, ile szczepionek dostarczą poszczególne firmy, z którymi KE ma umowy na dostawy.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Danuta Piekarz

Jestem bowiem o was zazdrosny Boską zazdrością (2 Kor 11,2).

Zazdrość, pożądanie, chęć posiadania tego, czego dostać nie możemy – to uczucia towarzyszące ludziom od zawsze. Czy jednak istnieje „dobra” zazdrość skłaniająca do zdrowej rywalizacji,...

Skomentuj artykuł

Szefowa KE: od kwietnia dostawy szczepionek dla UE "podwoją się"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.