Szydło w Brukseli: udało się zrealizować wszystkie cele

Szydło w Brukseli: udało się zrealizować wszystkie cele
(fot. PAP / Radek Pietruszka)
PAP / ml

W negocjacjach z Wielką Brytanią udało nam się zrealizować wszystkie cele - powiedziała premier Beata Szydło po unijnym szczycie w Brukseli. Jest porozumienie, chociaż nie za wszelką cenę - dodała.

Na konferencji prasowej w Brukseli szefowa polskiego rządu podkreśliła, że rząd jechał na szczyt, by osiągnąć trzy cele, którymi były: obrona praw polskich pracowników i obywateli, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii, ochrona ich praw w sytuacji, gdyby Londyn opuścił Unię oraz uchronienie samej UE przed wyjściem Wielkiej Brytanii.
- Opuszczenie przez Wielką Brytanię UE byłoby bardzo niepożądanym zjawiskiem - oświadczyła premier.
- Mogę dzisiaj z satysfakcją powiedzieć, że po trudnych negocjacjach - bo nie były to łatwe rozmowy, które wymagały kompromisów, szukania różnego rodzaju płaszczyzn porozumienia, udało nam się te cele zrealizować - zaznaczyła.
W tych rozmowach Polska była cały czas wspierana przez Grupę Wyszehradzką - podkreśliła. Dziękowała premierowi Czech Bohuslavowi Sobotce - szefowi prezydencji V4 - za prowadzenie negocjacji, a także premierom Słowacji i Węgier za dobrą współpracę.
Na zakończonym w nocy z piątku na sobotę unijnym szczycie zawarto porozumienie w sprawie warunków dalszej obecności Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, co ma zapobiec Brexitowi.

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Szydło w Brukseli: udało się zrealizować wszystkie cele
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.