Trump: papież nie rozumie problemów USA

Trump: papież nie rozumie problemów USA
(fot. PAP/EPA/ERIK S. LESSER)
PAP / pk

Amerykański miliarder Donald Trump, starający o nominację Partii Republikańskiej w listopadowych wyborach prezydenckich, skrytykował fakt, że podczas swej wizyty w Meksyku papież Franciszek odwiedzi granicę z USA. Jego zdaniem głowie Kościoła katolickiego brakuje wiedzy na temat tego, co się dzieje na granicy z Meksykiem.

Trump wyraził opinię, że papież jest osobą bardzo zaangażowaną politycznie, ale "nie rozumie problemów", jakie mają Stany Zjednoczone, a zwłaszcza "niebezpieczeństwa płynącego z otwartej granicy z Meksykiem".

W ostatnim dniu swej wizyty w Meksyku papież odprawi Mszę św. w Ciudad Juárez, zaledwie 80 metrów od granicy z USA. Ma też modlić się nad graniczną rzeką Rio Bravo w intencji imigrantów, którzy stracili życie, chcąc przedostać się do Stanów Zjednoczonych.

- Myślę, że to Meksyk kazał mu to zrobić, bo chcą zachować granicę w obecnym stanie. Oni zbijają fortunę, a my tracimy - powiedział miliarder, który wcześniej proponował zbudowanie muru na całej długości granicy z Meksykiem, by powstrzymać przenikanie na terytorium USA nielegalnych imigrantów z tego kraju i innych państw Ameryki Łacińskiej. W swej kampanii wyborczej wielokrotnie też wskazywał na związek nielegalnej imigracji z handlem narkotykami i brutalnych przestępstw.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Trump: papież nie rozumie problemów USA
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.