Trump: USA powinny rozważyć karę śmierci za przestępstwa narkotykowe

Trump: USA powinny rozważyć karę śmierci za przestępstwa narkotykowe
(fot. PAP/EPA/DAVID MAXWELL)
PAP / mp

Prezydent USA Donald Trump powiedział w sobotę, że USA powinny rozważyć wprowadzenie kary śmierci lub dożywotniego więzienia za przestępstwa narkotykowe - poinformował w niedzielę portal CNN.

"Myślę, że to temat nad którym musimy zacząć myśleć. Nie wiem, czy jesteśmy na to gotowi - nie wiem, czy ten kraj jest na to gotowy", powiedział Donald Trump podczas wiecu wyborczego republikanina Ricka Saccone.
Trump powiedział, że osoby skazane za zamordowanie jednej osoby w niektórych przypadkach stają w obliczu wyroku śmierci lub dożywotniego więzienia bez możliwości zwolnienia warunkowego.
Dodał, że ktoś może "zabić 5 tys. osób narkotykami, ponieważ je przemyca, zarabia dużo pieniędzy, a ludzie umierają", a następnie nie poniesie tak wysokiej kary.
"To dlatego mamy problem" - powiedział Trump. (...) "Ci ludzie zabijają nasze dzieci i zabijają nasze rodziny, a my musimy coś zrobić".
Trump dodał, że nie można poprzestać na tworzeniu komitetów, w których ludzie spotykają się, "zjadają posiłek i rozmawiają, rozmawiają, rozmawiają, a dwie godziny później piszą raport".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Trump: USA powinny rozważyć karę śmierci za przestępstwa narkotykowe
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.