Tusk spotkał się z szefem Komisji Europejskiej

Tusk spotkał się z szefem Komisji Europejskiej
(fot. PAP/EPA/JULIEN WARNAND)
5 lat temu
PAP / ptsj

Nowy szef Rady Europejskiej Donald Tusk spotkał się w poniedziałek z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem. To pierwsze takie spotkanie Tuska z szefem KE po objęciu funkcji.

Obaj politycy uścisnęli sobie dłonie w świetle fleszy. Nie było wypowiedzi dla prasy.

"Prezydent Juncker zna pana Tuska bardzo dobrze. Mieli okazję spotkać się już wielokrotnie" - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej rzecznik KE Margaritis Schinas, wyrażając przekonanie, że Polak i Luksemburczyk będą doskonale współpracować, tak jak były szef KE Jose Barroso i poprzednik Tuska, Herman Van Rompuy.

Tusk oficjalnie objął w poniedziałek funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej. W trakcie krótkiej uroczystości dla pracowników tej instytucji podkreślił, że ma świadomość stojących przed nim zadań, bo Europa potrzebuje sukcesu.

We wtorek Tusk spotyka się z szefem Parlamentu Europejskiego Martinem Schulzem, a także z przebywającym w Brukseli prezydentem Afganistanu Aszrafem Ghanim.

W środę zaś będzie rozmawiał z szefem NATO Jensem Stoltenbergiem, a także z premierami Finlandii Alexandrem Stubbem i Łotwy Lajmdotą Straujumą.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tusk spotkał się z szefem Komisji Europejskiej
Komentarze (1)
A
a-psik
2 grudnia 2014, 04:31
A właściwie, tak się zastanawiam, to cóż taki Tusk może mu mieć do powiedzenia oprócz okrągłych słówek? Chyba że Niemcy mu suflują, bądź co bądź to oni go na tym stanowisku zainstalowali.

Skomentuj artykuł

Tusk spotkał się z szefem Komisji Europejskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.