Ukraina: 45 tys. rosyjskich żołnierzy przy granicy

Ukraina: 45 tys. rosyjskich żołnierzy przy granicy
(fot. EPA/SERGEI CHIRIKOV)
PAP / psd

Rosja nadal gromadzi swe wojska na granicy z Ukrainą, a liczba znajdujących się tam żołnierzy sięgnęła 45 tys. - oświadczył w poniedziałek rzecznik ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Andrij Łysenko.

"Według stanu na godzinę 11 na granicy zgromadzono 45 tys. żołnierzy sił zbrojnych wojsk wewnętrznych Federacji Rosyjskiej" - powiedział Łysenko na briefingu w Kijowie. Dodał, że żołnierze ci mają do dyspozycji 160 czołgów, 1350 transporterów opancerzonych, 390 sztuk uzbrojenia artyleryjskiego i do 150 wieloprowadnicowych wyrzutni artyleryjskich pocisków rakietowych BM-21 Grad, jak też 192 samolotów bojowych i ponad sto śmigłowców bojowych.

Poinformował również, że operacja antyterrorystyczna przeciwko prorosyjskim separatystom przebiega pomyślnie. "Okrążenie Doniecka i Ługańska jest prawie całkowite. Trwają zacięte walki o teren oddzielający obwody doniecki i ługański" - powiedział.

Według niego rebelianci "przebierają się i uciekają z Doniecka. Ponadto w mieście Krasnyj Łucz nie wypuszczają mieszkańców z miasta, tworząc w ten sposób żywe tarcze".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ukraina: 45 tys. rosyjskich żołnierzy przy granicy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.