Ukraina: Aresztowano dwóch domniemanych członków IS

Ukraina: Aresztowano dwóch domniemanych członków IS
(fot. shutterstock.com)
5 lat temu
PAP/ ed

Ukraińskie władze poinformowały w środę o zatrzymaniu dwóch osób podejrzanych o przynależność do organizacji Państwo Islamskie (IS) oraz osoby organizującej im przejazd z Syrii do Europy Zachodniej.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) podała w komunikacie, że "wykryto próbę wysłania bojowników organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie z Syrii przez Ukrainę do Europy Zachodniej".

W trakcie przeszukania mieszkania w Charkowie na wschodzie Ukrainy "siły specjalne aresztowały organizatora siatki i dwie osoby przygotowujące się w sposób nielegalny do podróży do Europy" - napisano w oświadczeniu SBU.

"Pod przykrywką działalności religijnej (organizator) przyjął członków IS i przygotowywał do wysłania ich do Europy" - twierdzi SBU, nie precyzując o jakie kraje docelowe w Europie chodzi.

AFP dowiedziała się od pragnącego zachować anonimowość informatora, że organizatorem siatki jest Rosjanin. Z kolei rzeczniczka prasowa SBU Ołena Hitlianska poinformowała, że dwaj domniemani dżihadyści są Syryjczykami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ukraina: Aresztowano dwóch domniemanych członków IS
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.