Ukraina: trzech wojskowych zginęło na froncie w Donbasie

Ukraina: trzech wojskowych zginęło na froncie w Donbasie
(fot. shutterstock.com)
PAP / kw

Trzech ukraińskich wojskowych zginęło, a trzech zostało rannych na linii frontu w konflikcie z prorosyjskimi separatystami w Donbasie na wschodzie Ukrainy - poinformował w czwartek sztab armii w Kijowie.

Są to największe straty ukraińskiego wojska od początku roku. W okresie od świąt katolickiego Bożego Narodzenia, przez Nowy Rok, do prawosławnego Bożego Narodzenia i związanych z nimi ferii zimowych na wschodniej Ukrainie obowiązywał tzw. świąteczny rozejm, który jednak był naruszany.

Przedstawiciel Ministerstwa Obrony Ukrainy Ołeksandr Motuzianyk oświadczył na czwartkowym briefingu dla prasy, że dwóch żołnierzy zginęło w wyniku wybuchu miny w okolicach miejscowości Pisky pod Donieckiem. Jeszcze jeden poniósł śmierć w rezultacie ostrzału dokonanego przez separatystów koło miejscowości Nowołuhanske.

Według Motuzianyka siły separatystów nasiliły w ostatnich dniach ataki z użyciem ciężkiej broni, zakazanej przez mińskie porozumienia w sprawie Donbasu. Ukraiński wojskowy przyznał, że siły rządowe dwukrotnie otwierały ogień w odpowiedzi na ostrzały przeciwnika.

W konflikcie na wschodzie Ukrainy, który wybuchł wiosną 2014 roku, zginęło dotychczas ponad 10 tysięcy osób.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ukraina: trzech wojskowych zginęło na froncie w Donbasie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.