Ukraina wejdzie do UE? "Należy rozpocząć negocjacje i nadać status kandydata"

Ukraina wejdzie do UE? "Należy rozpocząć negocjacje i nadać status kandydata"
Fot. PAP/EPA/Laurence Figa-Talamanca
PAP/ kb

„Należy rozpocząć negocjacje i nadać Ukrainie status kandydata” – powiedział w czwartek sekretarz stanu ds. europejskich Clément Beaune w stacji FranceInfo.

„Należy rozpocząć negocjacje i nadać status kandydata, musimy dać Ukrainie ten sygnał. Krajowi, który dziś jest w stanie wojny, który jutro, mam nadzieję, jak najszybciej będzie musiał się odbudować, będzie potrzebował czasu w szczególności na zrealizowanie podstawowych norm dotyczących wejścia do UE” – stwierdził Beaune, który w swoich wcześniejszych wypowiedziach dla mediów podkreślał, że wejście Ukrainy do UE „może zająć dekady”.

Francuski minister o wejściu Ukrainy do UE

W czwartek z wizytą w Kijowie przebywają prezydent Emmanuel Macron, kanclerz Olaf Scholz oraz premier Włoch Mario Draghi, którzy mają spotkać się z prezydentem Wołodymyrem Zełeńskim oraz udać się Irpienia, gdzie rosyjscy żołnierze popełnili zbrodnie wojenne.

Do przywódców ma dołączyć również prezydent Rumunii prezydent Rumunii Klaus Iohannis – podała agencja AFP.

Francuski prezydent, którego kraj sprawuje obecnie przewodnictwo w Radzie UE był oczekiwany na Ukrainie od dawna.

Francusie źródło dyplomatyczne cytowane przez agencję Reutera poinformowało w czwartek, że: „Francja chce militarnego zwycięstwa Ukrainy nad Rosją, które przywróciłoby integralność terytorialną kraju, w tym Krymu, który został zajęty przez Rosję w 2014 r. Źródło dodało, że określenie, czym może być zwycięstwo militarne, należy do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Dobiecki

O czym nie mówi się głośno?

Kto odpowiada za śmierć 150 tysięcy Amerykanów? Komu grozi wojna domowa, a gdzie żyje się jak w więzieniu? Który region świata jest bardziej skomplikowany niż montaż mebli z Ikei?...

Skomentuj artykuł

Ukraina wejdzie do UE? "Należy rozpocząć negocjacje i nadać status kandydata"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.