Wojna na Ukrainie. Scholz, Macron i Draghi w Kijowie

Wojna na Ukrainie. Scholz, Macron i Draghi w Kijowie
Fot. PAP/EPA/LUDOVIC MARIN / POOL
PAP/ kb

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz przybył z wizytą do Kijowa. Do stolicy Ukrainy udał się wraz z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i premierem Włoch Mario Draghim. Już w drodze do Kijowa Scholz ponownie zadeklarował wszechstronne wsparcie dla Ukrainy, zapewnił, że pomoc będzie kontynuowana.

Kanclerz Niemiec, prezydent Francji i premier Włoch na Ukrainie

Celem wizyty jest zapewnienie Ukrainy, "że pomoc, którą organizujemy, finansowa, humanitarna, ale także w zakresie broni, będzie kontynuowana" - powiedział Scholz, cytowany przez telewizję ARD. Scholz ponownie podkreślił, że pomoc ta będzie udzielana tak długo, jak będzie to konieczne "dla walki Ukrainy o niepodległość".

Ważne jest, że szefowie rządów trzech dużych krajów, które były zaangażowane w tworzenie Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, "udali się do Kijowa i okazali wsparcie dla Ukrainy i obywateli Ukrainy w tej szczególnej sytuacji wojennej" - stwierdził niemiecki kanclerz.

Źródło: PAP / kb

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Dobiecki

O czym nie mówi się głośno?

Kto odpowiada za śmierć 150 tysięcy Amerykanów? Komu grozi wojna domowa, a gdzie żyje się jak w więzieniu? Który region świata jest bardziej skomplikowany niż montaż mebli z Ikei?...

Skomentuj artykuł

Wojna na Ukrainie. Scholz, Macron i Draghi w Kijowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.