Ukraina: znów walki w Słowiańsku

Ukraina: znów walki w Słowiańsku
(fot. EPA/MAYSUN)
PAP / psd

Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow poinformował o ofiarach śmiertelnych wśród antyterrorystów walczących w poniedziałek z separatystami prorosyjskimi w Słowiańsku na wschodzie kraju. Liczba poległych jest obecnie ustalana - powiedział.

Awakow przekazał, że podczas wznowionej tego dnia operacji antyterrorystycznej rannych zostało osiem osób po stronie sił rządowych.

"W godzinach porannych oddział antyterrorystów trafił na zasadzkę przygotowaną przez grupę bojową terrorystów. Używają oni ciężkiej broni, strzelają z dużego kalibru, mają granatniki i inny sprzęt" - oświadczył. W ocenie szefa MSW na dojazdach do Słowiańska przeciwko siłom rządowym walczy ok. 800 bojowników.

Wcześniej ukraińskie media podały, że w poniedziałek rano trwają walki w Słowiańsku, a działania bojowe toczą się przede wszystkim wokół wieży telewizyjnej oraz drogowych punktów kontrolnych ustawionych przez separatystów na dojazdach do miasta.

Według agencji Interfax-Ukraina, która powołuje się na sztab prorosyjskiej samoobrony toczą się tam "ciężkie walki". Po stronie separatystów miało zostać rannych pięciu bojowników.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ukraina: znów walki w Słowiańsku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.