Ulewne deszcze zdezorganizowały Ateny

Ulewne deszcze zdezorganizowały Ateny
(fot. PAP/EPA/SIMELA PANTZARTZI)
PAP / mh

Ulewne deszcze zdezorganizowały w piątek życie w aglomeracji Aten, powodując wystąpienie lokalnych cieków wodnych z brzegów oraz zalania piwnic i mieszkań. W szpitalu zmarła kobieta, którą ewakuowano z unieruchomionego przez żywioł samochodu.

Według świadków, na których powołuje się agencja dpa, w centrum greckiej stolicy ulice zamieniły się w rzeki. W południowej części miasta szereg ulic zostało zamkniętych.
Jak podała policja, wkrótce po przewiezieniu do szpitala zmarła młoda kobieta, która na podmiejskiej drodze została uwięziona przez deszcz w swym samochodzie, a następnie wyciągnięta z niego przez innych kierowców. Przyczyna jej zgonu nie jest na razie znana. 
Na trasach wylotowych z Aten utworzyły się olbrzymie korki. Wiele osób spóźniło się lub w ogóle nie dotarło do pracy. "Interweniowaliśmy w 700 przypadkach, by wyswobodzić ludzi i oczyścić przejazdy" - powiedział w greckiej telewizji zastępca komendanta straży pożarnej Wasilis Papageorgiu. 
Prowadząca z północy na południe linia ateńskiej kolei miejskiej została przejściowo zablokowana przewróconymi drzewami. "Pełnię urząd od 12 lat, tyle wody na raz nigdy nie widziałem" - powiedział burmistrz ateńskiego przedmieścia Faleron, Dionizios Hatzidakis. 
Deszcze wywołał ciepły wilgotny niż atmosferyczny, który przesunął się z Afryki nad Morze Śródziemne. Według meteorologów w ciągu sześciu godzin w Atenach zarejestrowano taką ilość opadów, jaka zwykle rozkłada się na cały luty.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ulewne deszcze zdezorganizowały Ateny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.