Unia Europejska zwiększa sankcje wobec Syrii

Unia Europejska zwiększa sankcje wobec Syrii
(fot. EPA/SANA)
PAP / psd

Szefowie dyplomacji państw UE uzgodnili zwiększenie sankcji wobec reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada - poinformowała w sobotę szefowa cypryjskiej dyplomacji, której kraj przewodniczy w tym półroczu Unii Europejskiej.

- Jest konsensus (...) w sprawie zwiększenia sankcji wobec Syrii - powiedziała minister Erato Kozakou-Markullis na zakończenie nieformalnego spotkania unijnych szefów dyplomacji w Pafos na Cyprze.

- Jeśli chce się ruszyć z miejsca, trzeba wzmocnić sankcje przeciwko klanowi Baszara el-Asada - oznajmił z kolei szef francuskiego MSZ Laurent Fabius.

Dodał, że szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton "będzie badać" szczegóły dotyczące działań, które mają zostać podjęte wobec Syrii.

Podkreślił, że strona francuska "pracuje i z pomocą kolegów odpowiedzialnych za gospodarkę i finanse zaproponuje nowe sankcje".

- W ogólnym odczuciu należy zwiększyć presję na reżim, aby wstrzymał przemoc, aby pomoc humanitarna mogła dotrzeć do każdego zakątka kraju - powiedział szef hiszpańskiej dyplomacji Jose Manuel Garcia Margallo.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Unia Europejska zwiększa sankcje wobec Syrii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.