Unia Europejska zwiększa sankcje wobec Syrii

Unia Europejska zwiększa sankcje wobec Syrii
(fot. EPA/SANA)
PAP / psd

Szefowie dyplomacji państw UE uzgodnili zwiększenie sankcji wobec reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada - poinformowała w sobotę szefowa cypryjskiej dyplomacji, której kraj przewodniczy w tym półroczu Unii Europejskiej.

- Jest konsensus (...) w sprawie zwiększenia sankcji wobec Syrii - powiedziała minister Erato Kozakou-Markullis na zakończenie nieformalnego spotkania unijnych szefów dyplomacji w Pafos na Cyprze.

- Jeśli chce się ruszyć z miejsca, trzeba wzmocnić sankcje przeciwko klanowi Baszara el-Asada - oznajmił z kolei szef francuskiego MSZ Laurent Fabius.

Dodał, że szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton "będzie badać" szczegóły dotyczące działań, które mają zostać podjęte wobec Syrii.

DEON.PL POLECA

Podkreślił, że strona francuska "pracuje i z pomocą kolegów odpowiedzialnych za gospodarkę i finanse zaproponuje nowe sankcje".

- W ogólnym odczuciu należy zwiększyć presję na reżim, aby wstrzymał przemoc, aby pomoc humanitarna mogła dotrzeć do każdego zakątka kraju - powiedział szef hiszpańskiej dyplomacji Jose Manuel Garcia Margallo.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Unia Europejska zwiększa sankcje wobec Syrii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.