USA: Donald Trump zapowiedział przyjazd do Polski

USA: Donald Trump zapowiedział przyjazd do Polski
(fot. PAP/EPA/SHAWN THEW)
PAP / ms

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump we wtorek zapowiedział, że złoży wizytę w Polsce.

"Mamy z Polską bardzo dobre stosunki" - oświadczył Donald Trump. Prezydent poinformował, że strona polska wystosowała dla niego zaproszenie. "Nie mogę się doczekać (tej wizyty). Lubię ten naród" - powiedział amerykański prezydent.

Przypomniał, że podczas swojej poprzedniej wizyty w Polsce w 2017 r. wygłosił przemówienie, które uznano za "wspaniałe". "Myślę, że Polacy to wspaniali ludzie" - podkreślił. Trump nie wykluczył, że odwiedzi również Danię.

Prezydent Andrzej Duda 12 czerwca w Waszyngtonie powiedział, że Donald Trump otrzymał zaproszenie do Polski na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. "I wiele wskazuje na to, że robi wszystko, by w tych uroczystościach wziąć udział - mówił Duda.

DEON.PL POLECA

Poprzednia wizyta Donalda Trumpa w Polsce odbyła się w lipcu 2017 roku. Trump wziął udział w szczycie Trójmorza w Warszawie i spotkał się w cztery oczy z prezydentem Andrzejem Dudą.

We wtorek szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski poinformował, że Trump złoży wizytę w Polsce w dniach 31 sierpnia-2 września oraz że 1 września weźmie udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

USA: Donald Trump zapowiedział przyjazd do Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.