USA potępiają "rządy terroru" na Krymie

USA potępiają "rządy terroru" na Krymie
(fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO)
5 lat temu
PAP / ptt

Stany Zjednoczone zdecydowanie potępiają "rządy terroru" na Krymie i na wschodzie Ukrainy, które zostały narzucone przez prorosyjskich separatystów i przez Moskwę - oświadczyła we wtorek wysokiej rangi przedstawicielka Departamentu Stanu USA Victoria Nuland.

"Choć Ukraina buduje pokojowe, demokratyczne i niepodległe państwo na 93 proc. swego terytorium, to na Krymie i wschodniej Ukrainie panują rządy terroru" - oświadczyła asystent sekretarza stanu USA ds. Europy przed komisją spraw zagranicznych amerykańskiego Senatu.

Nuland potępiła "nielegalną okupację i łamanie praw człowieka" na Krymie oraz "niewyobrażalną przemoc i grabież" popełnione przez Rosję i - jak to ujęła - jej "marionetkowych separatystów" na wschodzie Ukrainy.

AFP zwraca uwagę, że Nuland to najwyższa rangą przedstawicielka Departamentu Stanu USA odpowiedzialna w tym resorcie za Europę i wyznaczona od ponad roku do zajmowania się sprawą konfliktu ukraińskiego; jest przy tym bardzo twarda wobec Moskwy.

"Ten sfabrykowany i kontrolowany przez Kreml konflikt, podsycany rosyjskimi czołgami i ciężkim uzbrojeniem, finansowany przez rosyjskich podatników, kosztował życie ponad 6 tysięcy Ukraińców, ale również setki młodych Rosjan, wysłanych tam (na Ukrainę) przez Kreml, żeby walczyć i umrzeć na wojnie, której (prowadzenie) ich rząd zaprzecza" - oświadczyła.

W zeszłym tygodniu Nuland mówiła przed komisją spraw zagranicznych Izby Reprezentantów amerykańskiego Kongresu, że tysiące rosyjskich żołnierzy zostało wysłanych na wschód Ukrainy, żeby wesprzeć prorosyjskich separatystów. Rosja wciąż kategorycznie zaprzecza oskarżeniom, że jest stroną konfliktu na Ukrainie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

USA potępiają "rządy terroru" na Krymie
Komentarze (12)
C
chwdp
11 marca 2015, 02:48
Obama,Nuland,Psiaki:nie mają pojęcia co dzieje się na Upadlinie.Powtarzają tylko brednie,Łysenki,Poroszenki,Jaceniuka i innych żydobanderowców.
MR
Maciej Roszkowski
11 marca 2015, 18:02
i syjonistycznych hitlerowców
TZ
tylko zauważam
11 marca 2015, 18:17
U Putina rzeczywiście cienko z kasą, skoro jedyne na co go stać to takie głupawe trolowanie.
J
Ja_ljublju_Jazmigu
11 marca 2015, 00:42
Jazmig.... koham Cię... czekam na ciebie na Łubiance od tak dawna, czemu mnie nie odwiedzasz.... tęsknię...
C
cytat
10 marca 2015, 23:38
Bohun pozwolilem sobie skopiować "Jak pisałem w innej notce, jazmig bredzi jak potłuczony. Stosuje gebelsowską zasadę, że kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą. Rosja buduje państwo putinowskie, nie demokratyczne, a ponieważ putinizm jest rosyjskim nazizmem, to Rosja buduje państwo nazistowskie. Budują tam pomniki zbrodniarzom, ustanawiają święta państwowe w rocznicę powstawania zbrodniczych organizacji, czczą NKWD i inne. To putinowcy rządzący w Moskwie rozpętali wojnę z Ukrainą i stale ją podsycają na rozkaz Putina i innych rosyjskich zwierzchników donieckich marionetek."
G
gimzaj
10 marca 2015, 23:59
Ciekawe ile jeszcze jazmigowi zostało tych powtórzeń, ale wydaje mi się, że jest już bliski 1000. Niestety dla niego, ta gebelsowska zasada tu się nie sprawdza.
jazmig jazmig
jazmig jazmig
10 marca 2015, 20:14
Jak pisałem w innej notce, Nuland bredzi jak potłuczona. Stosuje gebelsowską zasadę, że kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą. Ukraina buduje państwo banderowskie, nie demokratyczne, a ponieważ banderyzm jest ukraińskim nazizmem, to Ukraina buduje państwo nazistowskie. Budują tam pomniki zbrodniarzom, ustanawiają święta państwowe w rocznicę powstawania zbrodniczych organizacji, czczą ss-galizieen i inne. To banderowcy rządzący w Kijowie rozpętali wojnę domową w ukrainie i stale ją podsycają na rozkaz Nuland i innych amerykańskich zwierzchników ukraińskich maronetek.
10 marca 2015, 20:48
Jak pisałem w innej notce, jazmig bredzi jak potłuczony. Stosuje gebelsowską zasadę, że kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą. Rosja buduje państwo putinowskie, nie demokratyczne, a ponieważ putinizm jest rosyjskim nazizmem, to Rosja buduje państwo nazistowskie. Budują tam pomniki zbrodniarzom, ustanawiają święta państwowe w rocznicę powstawania zbrodniczych organizacji, czczą NKWD i inne. To putinowcy rządzący w Moskwie rozpętali wojnę z Ukrainą i stale ją podsycają na rozkaz Putina i innych rosyjskich zwierzchników donieckich marionetek.
DJ
Dr Joseph Goebbels
10 marca 2015, 20:56
Podoba mi się to.
J
Jerzy
10 marca 2015, 21:04
Odpowiedz mi, bo widzę, że ty zawsze wiesz 5 minut wcześniej, że Putin puści bąka - co z tą Gruzją i Osetią?
TP
tylko pytam
10 marca 2015, 21:12
Putin za podjudzanie płaci podwójne stawki czy może płaci od razu w dolarach a nie w śmieciowych rublach ?
MR
Maciej Roszkowski
10 marca 2015, 22:03
Panie jazmig, co to z tymi czołgami, bo mnie wygląda to banderowską propagandę. Widziałem tu na DEONIE zdjęcia, przecież to traktory prowadzone przez sympatycznych Stiepanów i Wańki.

Skomentuj artykuł

USA potępiają "rządy terroru" na Krymie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.