W centrum miasta stanął satanistyczny pomnik. Władze twierdzą, że jest legalny

W centrum miasta stanął satanistyczny pomnik. Władze twierdzą, że jest legalny
(fot. shutterstock.com)
Catholic News Agency / ml / mp

W Springfield w stanie Illinois pomiędzy choinką a menorą stanął pomnik pochodzący z satanistycznej świątyni. Przedstawia rękę wokół której zawinięty jest wąż, a która trzyma jabłko.

Na monumencie widnieją słowa: ,,wiedza jest największym darem", które zostały napisane na czarnym tle.

Monument został osadzony na terenie lokalnej siedziby władz. W pobliżu wystawy znajduje się wyjaśnienie: ,,Pierwsza poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych umożliwia tymczasowe, publiczne wystawy w stolicy stanu, o ile te ekspozycje nie są opłacane przez podatników".

,,Ponieważ pierwsze piętro stanowego Kapitolu jest miejscem publicznym, to zgodnie z prawem urzędnicy państwowi nie mogą cenzurować treści wypowiedzi lub pokazów" - czytamy w oświadczeniu. Świątynia Szatana w Chicago prowadziła zbiórkę pieniędzy na ten cel.

Projekt przekroczył cel 1500 USD. Jak dowiedzieli się dziennikarze Catholic News Agency, bardzo możliwe, że pozostałe pieniądze zostaną przekazane na konto Świątyni Satanistycznej.

Zdaniem organizatorów wystawy, jej celem jest ,,nie pozwalanie już dłużej na religijną dominację religii w publicznym urzędzie podczas świąt". Świątynia Szatana została założona w 2012 roku w Salem w stanie Massachusetts. Grupa opisuje siebie jako nieteistyczna i twierdzi, że nie wierzy dosłownie w Szatana.

Na stronie internetowej grupa ogłosiła, że ich celem jest ,,wpajanie rozsądnego agnostycyzmu". Organizacja prowadziła podobne kampanie w przeszłości. W 2015 roku zaproponowali wystawę na terenie stolicy stanu Oklahoma.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Grzegorz Strzelczyk, Aneta Kuberska-Bębas

Jak wiele dzisiejszy Kościół ma wspólnego z Jezusem?

Czy Kościół zabrał nam wolność, którą podarował nam Chrystus? Wierzymy w jednego Boga, czy może w trzech? Czy to, co święte, kończy się na progu świątyni? Czy...

Skomentuj artykuł

W centrum miasta stanął satanistyczny pomnik. Władze twierdzą, że jest legalny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.