W Natolinie spotkanie premiera Morawieckiego z szefem Bundestagu

W Natolinie spotkanie premiera Morawieckiego z szefem Bundestagu
(fot. shutterstock.com)
PAP / jp

W poniedziałek po godz. 9 w Kolegium Europejskim w Natolinie rozpoczęło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przewodniczącym Bundestagu Wolfgangiem Schaeuble.

Na godz. 9.30 zaplanowany jest udział obu polityków w debacie na temat przyszłości Europy.

Premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w poniedziałek w zakończeniu roku akademickiego 2017/2018 w Kolegium Europejskim w Natolinie.

W ubiegłym tygodniu zostało odwołane planowane na środę wspólne posiedzenie prezydiów Sejmu i Bundestagu. Służby prasowe Bundestagu podały, że posiedzenie prezydiów odwołała strona polska, "wyrażając ubolewanie i jako powód wskazując wewnętrzną sytuację w kraju".

Morawiecki, odnosząc się do komunikatu strony niemieckiej, mówił w środę, że przyczyny są techniczne, leżące po stronie polskiego parlamentu. "Pan marszałek Marek Kuchciński na pewno bardziej szczegółowo przedstawi też informacje" - dodał szef rządu.

DEON.PL POLECA

Zapewnił, że nie ma żadnego związku między odwołaniem wspólnego posiedzenia prezydiów Sejmu i Bundestagu, a wtorkowym oświadczeniem kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Francji Emmanuela Macrona o zamiarze tworzenia, być może od 2021 roku, odrębnego budżetu strefy euro.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W Natolinie spotkanie premiera Morawieckiego z szefem Bundestagu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.