W proteście podpaliła się samotna matka

W proteście podpaliła się samotna matka
Maroko: podpaliła się samotna matka w proteście (fot. flickr.com/by Sorensiim)
PAP / ad

Młoda Marokanka samotnie wychowująca dzieci podpaliła się w proteście, ponieważ nie obejmował jej program mieszkaniowej pomocy socjalnej - podał w środę przedstawiciel władz lokalnych w Suk Sebt w środkowym Maroku.

W 2004 roku Maroko wprowadziło nowe prawo rodzinne, chwalone przez Zachód, ponieważ przyznaje ono więcej praw kobietom, niż mają one w wielu krajach arabskich.

Jednak samotne matki nadal muszą radzić sobie z brakiem społecznego bezpieczeństwa, ponieważ władze marokańskie nie uznają dzieci urodzonych poza związkiem małżeńskim.

25-letnia Fadwa Laroui, matka dwojga dzieci, oblała się łatwopalnym płynem i podpaliła przed ratuszem w Suk Sebt - powiedział mer miasta Bubker Uszen.

Dwaj mieszkańcy Suk Sebt powiedzieli, że Laroui umarła w środę w szpitalu w Casablance, ale Uszen nie mógł tego potwierdzić. Reuterowi nie udało się też skontaktować ze szpitalem Ibn Roszd w Casablance.

Laroui jest pierwszą Arabką, o której wiadomo, że podjęła próbę samospalenia w proteście przeciwko warunkom socjalnym od czasu podpalenia się Tunezyjczyka Mohameda Buaziziego, bezrobotnego absolwenta wyższej uczelni. Buazizi dokonał samospalenia, gdy skonfiskowano mu owoce i warzywa, którymi handlował bez licencji. Protesty po jego śmierci doprowadziły do rewolty w Tunezji i obalenia prezydenta Zina el-Abidina Ben Alego.

"Kobiety rozwiedzione i samotne oraz samotne matki mieszkają z rodzicami. Procedurę administracyjną zastosowano z pełną przejrzystością" - dodał mer. Zaprzeczył doniesieniom prasy, jakoby władze zniszczyły budę, w której Laroui mieszkała z dwójką dzieci i swymi rodzicami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W proteście podpaliła się samotna matka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.