W przyszłym roku zostanie wprowadzony polsko-niemiecki młodzieżowy bilet kolejowy

W przyszłym roku zostanie wprowadzony polsko-niemiecki młodzieżowy bilet kolejowy
Fot. Filip Singer / EPA / PAP
PAP / jk

Niemiecki rząd przeznaczy 5,8 mln euro na wprowadzenie polsko-niemieckiego młodzieżowego biletu kolejowego w 2024 roku – zdecydowała komisja budżetowa. „Podobnie jak w przypadku biletu francusko-niemieckiego, z oferty najprawdopodobniej będą mogli skorzystać młodzi ludzie w wieku od 18 do 27 lat”.

Wprowadzenie biletu jest związane z 35. rocznicą upadku Muru Berlińskiego. Podobny program wprowadzono w tym roku dla młodych ludzi w Niemczech i Francji z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatu Elizejskiego między dwoma krajami.

Paula Piechotta (Zieloni), polityk odpowiedzialna za budżet transportowy, przekazała w informacji prasowej: „Potrzebujemy tak samo dobrych i intensywnych relacji z Polską, jak z Francją. Dlatego logiczne jest, że po bilecie francusko-niemieckim uruchamiamy teraz polsko-niemiecki bilet młodzieżowy”. Podkreśliła, że „wymiana i spójność między Europą Wschodnią i Zachodnią są niezwykle ważne, zwłaszcza w świetle agresji Rosji przeciwko Ukrainie”.

Nie jest jeszcze jasne, kiedy dokładnie bilet powinien być ważny. Cena również musi zostać ustalona we współpracy z Polską. Podobnie jak w przypadku biletu francusko-niemieckiego, z oferty najprawdopodobniej będą mogli skorzystać młodzi ludzie w wieku od 18 do 27 lat.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Merryn Allingham

Dla Flory Steele bujanie w obłokach i leniwe popołudnia to już przeszłość. Nadchodzą zmiany, których nie da się powstrzymać!

Kiedy w zimny styczniowy dzień Flora wybiera się na spacer po molo, nie spodziewa się, że...

Skomentuj artykuł

W przyszłym roku zostanie wprowadzony polsko-niemiecki młodzieżowy bilet kolejowy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.