W Rosji rozpoczęły sie ćwiczenia artylerii

W Rosji rozpoczęły sie ćwiczenia artylerii
(fot. Peer.Gynt / (CC BY-NC-SA 2.0) / flickr.com)
5 lat temu
Reuters, TASS, Media / PAP / slo

Ćwiczenia artyleryjskie rozpoczęły się we wtorek w Kraju Stawropolskim na południu Rosji - poinformowała służba prasowa Południowego Okręgu Wojskowego. Okręg ten obejmuje też regiony graniczące z Ukrainą.

W ćwiczeniach uczestniczy około 500 artylerzystów i ponad 100 jednostek techniki wojskowej.

Załogi i obsługa samobieżnych haubic Msta-S, wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych Tornado-G i samobieżnych dział Chosta przećwiczą m.in. działania w marszu, w zajmowaniu pozycji ogniowych, maskowaniu i rażeniu celów - poinformowano w Południowym Okręgu Wojskowym.

Wg tego źródła na końcowym etapie ćwiczeń dojdzie do rażenia z haubic Msta-S celów oddalonych od 1,5 do 20 km.

Ćwiczenia różnych rodzajów wojsk rosyjskich były i są prowadzone ostatnio w wielu regionach kraju. Do 10 kwietnia mają potrwać ćwiczenia, w których uczestniczy ponad 2 tys. żołnierzy wojsk obrony powietrznej Południowego Okręgu Wojskowego. Pod koniec lutego ćwiczenia wojsk powietrzno-desantowych z udziałem ok. 2 tys. żołnierzy i 500 jednostek sprzętu bojowego przeprowadzono w graniczącym z Estonią i Łotwą obwodzie pskowskim. Wcześniej w 20 regionach Rosji trwały ćwiczenia Strategicznych Wojsk Rakietowych.

Na początku lutego rosyjski wiceminister obrony Anatolij Antonow powiedział, że "aktywność NATO wielokrotnie przewyższa to, co robią siły zbrojne Federacji Rosyjskiej", a państwa NATO wykorzystały konflikt na wschodniej Ukrainie jako pretekst do wrogich działań wobec Rosji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W Rosji rozpoczęły sie ćwiczenia artylerii
Komentarze (4)
jazmig jazmig
jazmig jazmig
10 marca 2015, 16:53
Wojsko każdego kraju prowadzi takie ćwiczenia, nasze również. Dlaczego Deon zajmuje się ćwiczeniami rosyjskmi, zamiast zrobić reportaż z ćwiczeń naszej armii?
M
Mimi
10 marca 2015, 17:35
A dlaczego ty zajmujesz się komentowaniem sytuacji na Ukrainie, a nie w Polsce (chyba, że rzeczywiście jesteś ruskiem - wtedy komentuj sobie sytuację w Rosji i na rosyjskim portalu)?
10 marca 2015, 17:47
A może byś się wybrał na rekolekcje wielkopostne?
10 marca 2015, 15:06
tia... złowieszcze są pomruki, powarkiwania... umierającego niedźwiedzia

Skomentuj artykuł

W Rosji rozpoczęły sie ćwiczenia artylerii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.