Wakacje w Hiszpanii. Dron uratował topiącego się 14-latka

Wakacje w Hiszpanii. Dron uratował topiącego się 14-latka
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Drony wyposażone w kamizelki ratunkowe patrolują już w Hiszpanii 22 plaże, wynika z poniedziałkowych szacunków telewizji SIC, która podała, że jedno z tych urządzeń uratowało życie topiącego się 14-latka.

Dron nad hiszpańską plażą

Do zdarzenia doszło na początku lipca na kąpielisku przy plaży w pobliżu miasta Gandia, na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii.

DEON.PL POLECARatownicy, którzy dostrzegli topiącego się chłopaka, przed wysłaniem w jego kierunku pontonu, dostarczyli mu dronem kamizelkę ratunkową, dzięki której czternastolatek utrzymał się na wodzie, a ratownicy zdołali go wyciągnąć z wody.

SIC przypomniała, że rozwijany w Portugalii i Hiszpanii system ratownictwa morskiego na bazie dronów jest bardziej zaawansowany w tym drugim kraju. Oszacowała, że obecnie urządzenia tego typu, wyposażone w kamery i kamizelki ratunkowe, patrolują 22 plaże.

Według służb Hiszpanii od 1 stycznia do 24 lipca br. życie straciło 140 wypoczywających nad morzem wczasowiczów.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Draguła

Niebo all inclusive

Wczasy jako przedsmak nieba, a plaża jako zapowiedź sądu ostatecznego? Czas wolny, spokój i odpoczynek? Te słowa brzmią jak coś nierzeczywistego. Współczesny człowiek nie umie odpoczywać. Wiecznie zagoniony z trudem odrywa myśli...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wakacje w Hiszpanii. Dron uratował topiącego się 14-latka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.