Wielka Brytania: kobieta w czasie sztormu spacerowała nad wodą. Została zmyta przez fale

Wielka Brytania: kobieta w czasie sztormu spacerowała nad wodą. Została zmyta przez fale
fot. Depositphotos
Lad Bible / PAP / pk

Kobieta, która w czasie orkanu Eunice spacerowała po falochronie i podziwiała fale, wpadła do morza. Ocalili ją przypadkowi świadkowie. Brytyjskie służby apelują o rozsądek.

Jak informuje portal Lad Bible, do wypadku doszło na wybrzeżu Kornwalii, w które uderzył orkan Eunice. Wiele osób przyszło na brzeg morza, aby podziwiać potęgę przyrody. Niektórzy robili sobie selfie. Jedna z kobiet, która znalazła się niebezpiecznie blisko wzburzonej wody, została niespodziewanie zmyta przez fale. Prąd zaczął bardzo szybko odciągać kobietę od brzegu. Na szczęście poszkodowaną uratowali świadkowie zdarzenia.

Kornwalijska Straż Przybrzeżna natychmiast zaapelowała do gapiów, aby nie robili sobie selfie na plaży, dopóki burza nie minie.

- Chociaż oglądanie burzy może być spektakularne, próba uchwycenia najbardziej niesamowitego ujęcia nie jest warta narażania własnego bezpieczeństwa - powiedział rzecznik Straży Przybrzeżnej, cytowany przez portal Lad Bible.

Podobnego zdania jest Roy Stokes z Agencji Środowiska, który nazwał robienie niebezpiecznych zdjęć "prawdopodobnie najgłupszą rzeczą".

Orkan Eunice uderzył w brytyjskie wybrzeże

Przez Wielką Brytanię przeszedł orkan Eunice. Dla południowo-zachodniej części kraju został wydany czerwony, rzadko używany alert meteorologiczny. Prędkość wiatru dochodziła nawet d0 140 kilometrów na godzinę.

W związku z orkanem Eunice w Walii w piątek zawieszone zostało kursowanie wszystkich pociągów przez cały dzień, a w południowej Walii do wczesnego popołudnia również autobusów międzymiastowych. W Walii, a także w południowo-zachodniej Anglii zamknięto większość szkół oraz część atrakcji turystycznych. W czwartek po południu brytyjski premier Boris Johnson poinformował, że armia postawiona została w stan gotowości na wypadek, gdyby konieczna była pomoc przy usuwaniu szkód - informuje Polska Agencja Prasowa.

Źródło: Lad Bible / PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Wielka Brytania: kobieta w czasie sztormu spacerowała nad wodą. Została zmyta przez fale
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.