Włochy: kolejny wstrząs w pobliżu Etny na Sycylii. Cztery osoby ranne, uszkodzone budynki

Włochy: kolejny wstrząs w pobliżu Etny na Sycylii. Cztery osoby ranne, uszkodzone budynki
(fot. EPA/ORIETTA SCARDINO)
PAP / pch

Wstrząs o magnitudzie 4,8 zanotowano w środę rano w pobliżu aktywnego od dwóch dni wulkanu Etna na Sycylii - podały włoskie media. W wyniku wstrząsu lekkie obrażenia odniosły co najmniej cztery osoby, uszkodzone zostały też niektóre budynki.

Do wstrząsu doszło o godz. 3.19 nad ranem w środę, w pobliżu znajdującej się na północ od Katanii gminy Viagrane - poinformował Narodowy Instytut Geofizyki i Wulkanologii. Według relacji włoskich mediów, mieszkańcy w panice wybiegli na ulice, a wielu z nich później publikowało w mediach społecznościowych zdjęcia uszkodzonych budynków.

Wstrząs, który był jak dotychczas najsilniejszym od momentu przebudzenia się Etny w poniedziałek, był odczuwalny też w 300-tysięcznej Katanii.

Włochy: kolejny wstrząs w pobliżu Etny na Sycylii. Cztery osoby ranne, uszkodzone budynki - zdjęcie w treści artykułu

(uszkodzony budynek kościoła w wiosce Fleri w Katanii, fot. EPA/ORIETTA SCARDINO)

DEON.PL POLECA

W ciągu pierwszej doby po przebudzeniu się Etny, w jej rejonie zanotowano ponad 130 wstrząsów. Z powodu wzmożonej aktywności wulkanu i wydobywającej się z niego chmury dymu i popiołu, w poniedziałek wieczorem zamknięto lotnisko w Katanii, choć już we wtorek zostało ono ponownie otwarte.

Wznosząca się na wysokość 3326 metrów n.p.m. Etna jest najbardziej aktywnym wulkanem w Europie. Poprzednio chmura dymu i popiołu wydobywała się z niej wiosną 2017 r., zaś ostatnie duże erupcje miały miejsce na przełomie 2007 i 2008 r.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Włochy: kolejny wstrząs w pobliżu Etny na Sycylii. Cztery osoby ranne, uszkodzone budynki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.