Włoski szewc sfinansuje remont Koloseum

Włoski szewc sfinansuje remont Koloseum
(fot. steffen.dubouis/flickr.com)
PAP / drr

Włoski przedsiębiorca, właściciel marek luksusowej galanterii skórzanej i obuwia Diego Della Valle zadeklarował 25 milionów euro na remont Koloseum. Jego decyzja to rezultat fiaska międzynarodowego konkursu dla potencjalnych sponsorów gruntownych prac.

Na konkurs, rozpisany w sierpniu, napłynęło bardzo mało ofert, a większość odrzucono, ponieważ nie spełniały postawionych warunków. W rezultacie pozostała praktycznie tylko kandydatura Della Valle.

Władze Wiecznego Miasta i ministerstwo kultury Włoch miały tymczasem nadzieję, że w wyniku konkursu utworzone zostanie konsorcjum sponsorów prac konserwacyjnych i remontowych w niszczejącym zabytku.

- Wyraziliśmy gotowość sfinansowania całkowitej restauracji Koloseum, ponieważ uznaliśmy za nasz obowiązek, by coś zrobić - ogłosił na konferencji prasowej w czwartek Della Valle, nazywany Królem Butów. - Nie mamy zamiaru wykorzystywać tego sponsoringu do celów komercyjnych, nie zobaczycie torebki ani buta na Koloseum - zapewnił.

- Jesteśmy tylko włoską firmą, której dobrze się powodzi i która chce zrobić coś dobrego dla naszego kraju - oświadczył przedsiębiorca, który jest też współwłaścicielem klubu piłkarskiego Fiorentina.

- Trzeba przystąpić do działania natychmiast. Nie chciałbym, aby powtórzyła się sytuacja z Pompejów - powiedział Diego Della Valle, odnosząc się do napływających od kilku tygodni informacji o zawaleniu się kolejnych fragmentów antycznych zabytków na terenie słynnych wykopalisk archeologicznych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Włoski szewc sfinansuje remont Koloseum
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.